vyalitim Yorum yapılmamış

Membran Yalıtımı Gebze

Membran Yalıtımı Gebze

Yalıtım uygulamalarında kullanılan ve birçok özelliği ile dikkat çeken membran kullanımı günümüzde giderek artmıştır. Sağlıklı ve uzun ömürlü bir binanın çeşitli etkenlerden etkilenmeden ayakta kalması amacıyla membran uygulamaları son dönemlerde önem taşıyan konuların başında gelmektedir. Günümüzde zorunlu olarak gerçekleştirilen bu uygulamalar ısı ve su yalıtımı konusunda birçok avantajı da beraberinde getirmektedir.

membran-yalitimi

Isı Ve Su Yalıtımının Önemi

Su yalıtımı ve ısı yalıtımı konusunda oldukça etkili olan membran uygulamaları neme karşı da oldukça koruyucu özelliğe sahiptir. Sadece ısı değil, su ve neme karşı da dayanıklı olan bu uygulamalar bina yapımında zorunlu olarak kullanılmaktadır. Membran yalıtımı Gebze hizmetlerinden yararlanmak istediğinizde mutlaka bu konuda deneyimli ve profesyonel hizmet sunan firma seçimini özen göstermeniz gerekmektedir.

Membran Yalıtımı Özellikleri Nelerdir

Kullanımı giderek artan membran uygulamaları 1 metre genişliğinde olup 10 metre uzunluk ölçüsü ile rulo halinde kullanıma sunulmaktadır. Kullanılan malzemeye göre membranların ağırlıkları da farklılık gösterebilmektedir. Ortalama membran ağırlıklarına baktığımızda ise 50 kilodan 70 kiloya kadar değişen rulo malzemeleri ile satışa sunulduğunu görmekteyiz. 10 santim olacak şekilde yapıştırılan membranların ek yerleri ıslatılmak sureti ile ziftin eritilmesi ile kullanılıyor. Yaşam alanlarımızın olmazsa olmazı konumunda olan bu ürünleri yağmur kar sularının kesinlikle membran altına geçmişini engelleyecek şekilde dizayn edilmiş olup membran yalıtımı Gebze hizmetleri ile binalarda bu uygulamalar oldukça fazla kullanılmaktadır.

Membran Yalıtımı Çeşitleri ve Kullanımı

Kullanılan bu membranların ikiye ayrılmakta olup, dış yüzey olarak taşlı membran ve düz membran olarak 2 kısımda kullanılmaktadır. Günümüzde binaların en önemli parçalarından bir tanesi olan bu ürünler uzman personel eşliğinde uygulaması yapılıyor olması önemlidir. Yalıtım malzemesi olarak kullanılan bu ürünler uzman personelin bilgisi ve deneyimi ile profesyonel şekilde yalıtım malzemesi olarak kullanılmaktadır. Son derece ustalık gerektiren bu uygulama su yalıtım konusunda en çok tercih edilen malzemelerden ve uygulamalardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yüksek ateş ile yapılan ek yerlerinin doğru şekilde yapılıyor olması su ve ısı geçirmezliğinin artmasını sağlayacak faktörler arasında yer almaktadır. Sizde membran yalıtımı Gebze hizmetleri konusunda profesyonel destek almak istersiniz bu konuda kurumsal adreslerden yararlanabilirsiniz.Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

 

vyalitim Yorum yapılmamış

Zemin Poliüretan Yalıtımı Gebze

Zemin Poliüretan Yalıtımı Gebze

Yalıtım ürünü olarak poliüretan kullanımı çok yaygın bir şekilde yapılıyor. Poliüretan hem birçok özelliğe sahip olan hem de geniş kullanım alanı ile dikkat çeken bir üründür. Kaplama alanında da kullanımı yaygın olan poliüretan zemin yalıtımı için ideal ürünler arasında yer alır. Poliüretan hem su hem de ısı yalıtımı amacı ile kullanılabilen bir maddedir. Zeminde kullanıldığı takdirde iyi bir şekilde yalıtım yapan bu madde, zeminde ısı yalıtımı yapabilir. Zemin kaplama ürünü olarak kullanımı çok fazla yapılır. Suya dayanıklı bir madde olarak kalitesini yansıtır. Zemin poliüretan yalıtımı Gebze hizmeti ile bu maddeyi zemine uygulamak çok kolay bir hale geliyor. Poliüretan ile kaplanan zeminlerde etkili bir şekilde yalıtım yapmak mümkün olur.

zemin-poliüretan-yalitimi

Poliüretan Zemin Yalıtımı Yapmaya Uygun Yerler

Poliüretan, zemin kaplama ürünü olarak birçok yerde yalıtım amacı ile kullanılabilir. Özellikle inşaat ve sanayi sektöründe kendine geniş bir yer bulan poliüretan, spor salonlarından zemin kaplama ürünü olarak çok sık kullanılıyor. Bunun yanı sıra yüzme havuzları da poliüretan yalıtımı yapmak için uygundur. Çalışma alanları ve iş yerlerinde de poliüretan zemin kaplama uygulaması yapmak ve yalıtım gerçekleştirmek mümkündür. Büyük depo gibi alanlarda da zemine uygulanan bu madde yalıtım konusunda çok etkili ve kullanışlıdır. Zemin poliüretan yalıtımı Gebze firması tarafından verilen hizmetler ile bunlar ve benzeri alanlarda poliüretan uygulamak ve yalıtım yapmak mümkündür.

 

Poliüretan Ne Yalıtımı İçin Kullanılabiliyor?

Poliüretan adı verilen madde birçok özelliğe ve işleve sahiptir. Yalıtım alanında da fazlasıyla etkili olan bu madde, zeminde kullandığı zaman pek çok şekilde yalıtım yapabiliyor. Isı yalıtımı konusunda etkili olan ve spor salonu, havuz, depo ve benzeri yerlerde yalıtım yapan poliüretan uygun maliyetli bir üründür. Aynı zamanda ses yalıtımı konusunda da etkili olabilen bir maddedir. Su yalıtımı alanında da farklı şekillerde kullanılabilen poliüretan, zemin kaplama için çok kaliteli ve idealdir. Zemin poliüretan yalıtımı Gebze firması aracılığı ile zeminlerde poliüretan kullanılabilir. Bu sayede poliüretan ile pek çok zeminde yalıtım yapılıyor.Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

vyalitim Yorum yapılmamış

Gebze Poliüretan Kaplama Gebze

Gebze Poliüretan Kaplama Gebze

Poliüretan kaplamalar, yüzeyi beton veya çelik olan her türlü alanlarda rahatlıkla tercih edilebilecek bir kaplama çeşididir. Aşınmaya karşı oldukça dayanıklı olması ve uzun dönemde tozlanmaya engel olması nedeni ile sıklıkla tercih edilen bir kaplama çeşididir. Zemin poliüretan kaplama Gebze oldukça kolay şekilde temizlenebilir. Her renk seçeneğinin bulunduğu poliüretan kaplamalarda isteğe bağlı olarak mat ya da parlak tarzda uygulamalar da yapılabilmektedir.

zemin-poliüretan-kaplama

Poliüretan Zemin Kaplamaların Özellikleri

 • Poliüretan kaplamalar kolay temizlenmesi nedeni ile genelde spor salonlarında oldukça fazla tercih edilir.
 • Görsel acıdan oldukça zengin modellere sahip olması nedeni ile açık alanlarda ve yüzme salonlarında rahatlıkla kullanılabilir.
 • Tek parça halinde uygulanabilen bir kaplama çeşididir. Bu nedenle alanlarda ek yeri izleri gibi problemler yaşanmaz.
 • Her türlü çatlama ve deformasyon problemlerine karşı oldukça etkilidir.
 • Sararmayan yapısı nedeni ile oldukça uzun yıllar boyunca kullanılabilir.

 

Poliüretan Kaplamaların Çeşitleri

Poliüretan Zemin kaplamaları farklı şekillerde tercih edilen kapatma şekilleridir. En geniş kullanım ağı endüstri sektörüdür. Endüstriyel anlamda hizmet veren bütün alanlarda poliüretan kaplamaya rastlamak mümkündür. Özellikle kimya ve ilaç sektörü sıklıkla poliüretan kaplamaları tercih eder. Zemin poliüretan kaplama Gebze dekorasyon amacı ile de sıklıkla tercih edilir. Özellikle AVM, hastaneler, huzurevleri, mağazalar gibi açık alanlarda ilgi çekici dekorasyon öğesi olarak kullanılır. Buna ek olarak desenli şekilleri ile de oldukça geniş bir alanda tercih edilen kapılama modelleridir.

 

Poliüretan Kaplamaların Avantajları  

 • Zemin poliüretan kaplama Gebze tek parça şeklinde uygulanabilir ya da sprey ile sıkılarak oluşturulabilir.
 • Aşınmaya karşı dayanıklı yapısı oldukça uzun dönemde kullanım imkânı sunar.
 • Uygulandığı alanlarda kaymaz bir kullanım alanı oluşturur. Bu özelliği ile güven teşkil eder.
 • Ultraviyole ışınları, poliüretan kaplama üzerinde herhangi bir etkiye sahip değildir. Herhangi bir şekilde renk değişimi meydana gelmez. Buna ek olarak güneş ışınlarına karşı da oldukça dayanıklıdır. Bu gibi özellikleri ile uzun dönem kullanım ömrü sunar ve masraftan tasarruf sağlar.
 • Eksi 30 dereceye kadar, yazın da 90 dereceye kadar koruma sağlayabilen yapılardır.
 • Bir kere kaplanan poliüretan kaplama, bir daha yerinden oynamaz.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

vyalitim Yorum yapılmamış

Zemin Çatlak Tamir Gebze

Zemin Çatlak Tamir Gebze

İç ve dış mekânların zeminlerinde birtakım sorunlar meydana gelebiliyor. Bu sorunların en büyüklerinden bir tanesi ise çatlama olarak ön plana çıkar. Zeminde meydana gelen çatlamalar beraberinde başka sorunları da getirir. Öncelikle bu çatlamalardan kaynaklı olarak zeminde su sızıntısı meydana gelir. Zemindeki çatlak daha da büyür. Bunun yanı sıra zeminin genel yapısı bozulmaya başlar. Bütün bunları önlemek için profesyonel zemin çatlak tamiri yapılması gerekir. Zemin çatlak tamiri için özel tamir malzemesi ve ekipmanları kullanılır. Bunun için en fazla kullanılan malzemelerden biri olarak epoksi ön plana çıkar. Epoksi haricinde de çeşitli onarım yöntemleri vardır. Zemin çatlak tamir Gebze işlemleri ile dükkân, fabrika, otopark, sanayi alanı, depo ve benzeri her yerde onarım yapmak mümkündür. Onarım işlemi profesyonel şekilde yapıldığı takdirde daha etkili ve uzun ömürlü olur.

zemin-catlak-tamiri

Zeminde Neden Çatlama Meydana Gelir?

Zeminde meydana gelen çatlamaların birçok farklı sebebi olabilir. Öncelikle bu sebeplerden bir tanesi zemindeki betonun kalitesiz olmasıdır. İnşaat sırasında kalitesiz bir zemin yapılması ileride her zaman sorunlara neden olur. Bunun yanı sıra betonun çok fazla soğuk havaya maruz kalması da çatlama gibi sorunlara sebep olabilir. Zemin eğer dış bir alanda ise güneş de çatlama konusunda uzun süre sonunda bir etken olabilir. Genleşme kaynaklı çatlama ve kırılmalar betonlarda çok fazla ortaya çıkar. Aynı zamanda ağır yüklerin sürekli olarak hareket ettirildiği betonlarda da kullanımdan dolayı zaman içinde çatlama gibi sorunlar meydana gelebilir. Zeminlerde bunlar ve benzeri sebeplerden dolayı oluşan çatlakları onarmak için Zemin çatlak tamir Gebze hizmeti alınabilir. Hizmet kapsamında epoksi ve benzeri uygulamalar ile çatlak onarımı profesyonelce yapılır.

 

Zemin Çatlak Onarımı Fiyatı Ve Süresi

Zeminlerde meydana gelen çatlakların sayısına, genişliğine, büyüklüğüne bağlı olarak tamir fiyatları değişir. Zemin çatlak tamir Gebze işlemlerinin süresi de bu faktörlere ve alana bağlı olarak değişir. Profesyonel ekip ve araçlar ile yapılan tamiratlar kısa sürede bitirilir. Zemin çatlağı için profesyonel destek almak zeminin sağlığı ve işlemin kalıcılığı için önemlidir.Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

vyalitim Yorum yapılmamış

Teras Yalıtımı Nasıl Yapılır Gebze

Teras Yalıtımı Nasıl Yapılır Gebze

Teras yalıtımı yaptıracak ya da yaptırmak isteyen kişilerin akıllarında birçok soru işareti bulunuyor. Bu sorulardan birincisini ise teras yalıtımı nasıl yapılır Gebze sorusu oluşturmakta. Teraslarda seramik başta olmak üzere kullanılan döşemeler terasın alt bölgesinde meydana gelen su sızıntılarına karşı yeterli seviyede bulunmuyor. Bu durumda terasın alt bölgelerine ve diğer birçok bölgesine de su sızıntısının gerçekleşmesine neden olur. Sağlık bir teras yalıtımının yapılabilmesi için de Polyuera sprey ya da ultraviyole ışınlarına karşı dayanıklı poliüretan kullanılarak yalıtım işlemi gerçekleştirilmekte. İşlemlerin bu şekilde gerçekleştirilmesi ile dayanıklı bir zemin sistemi oluşturulmakta.

teras-yalitimi-nasil-yapilir

Teras Yalıtımında Kullanılan Malzemeler

Teras yalıtımı nasıl yapılır Gebze sorusuna yanıt arayan kişilerin merak ettikleri bir diğer husus ise yalıtım esnasında hangi malzemelerin kullanılıp kullanılmadığı ile ilişkilidir. Teras yalıtımı noktasında kullanılan malzemeler incelendiğinde ise karşımıza seramik ile kaplama işlemlerinde çimento bileşeni ile akrilik bileşenine sahip malzemeler kullanılıyor. Buna ek olarak akrilik bileşenine sahip likit poliüretan başta olmak üzere polyuera gibi ürünler de teras yalıtımında tercih edilmekte. Teras yalıtımında ise ilgili ekipler tarafından garantili olarak uygulama hizmeti verilir.

 

Teras Yalıtımın Uygulanışı

Teras yalıtım işleminde yüksek basınca dayanıklı makinelerin kullanıldığı biliniyor. Yalıtım işlemini yapacak ekipler tarafından öncelikli olarak sıcaklık koşullarının analizi yapılır. Sıcaklık analizinin yapılmasının ardından ortalama olarak belirlenen kalınlık seviyesine göre bölgeye püskürtme işlemi gerçekleştirilmekte. İlk olarak gerçekleştirilen püskürtme işleminin ardından polyueranın yüzeye yapışması için yüzeye astar çekiliyor. Sıvı halde bulunan astar zemine net bir şekilde yapışıyor.

 

Teras Yalıtımında ve Diğer Alanlarda Polyuera Kaplama

Teras yalıtımı nasıl yapılır Gebze sorusunu soran birçok kişi teras yalıtımı dışında polyueranın kaplamanın hangi alanlarda kullanıldığını merak ediyor. Polyuera kaplamanın uygulanabileceği birçok ortamın bulunduğunu söylemek mümkün. Polyuera kaplama sanayi ortamlarında, köprü, otoyol ve tüneller vb. gibi çok sayıda sahada da yapılmakta. Polyuera kaplama sistemleri; kaliteli olması, kolay uygulanması nedeniyle çok fazla tercih ediliyor. Teras yalıtımlarını da hoş gösteren bu kaplama türü ekipler tarafından en çok yapılan kaplama çeşidi olarak biliniyor.Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

 

vyalitim Yorum yapılmamış

Teras Yalıtımı Gebze

Teras Yalıtımı Gebze

Yalıtım, genel anlamı ile tercih edilen nesneleri çeşitli dış etmenlerden korumak için önlem almak olarak tanımlanabilir. Eğer tercih edilecek olan yalıtım doğru malzemeler ile yapılırsa, uygulandığı nesneleri her türlü dış etmenlerden korur. Yalıtım yapılan alanlar uzun donem kaliteli şekilde kapandığı gibi, yapılan yalıtım da uzun süreler boyunca bozmadan kullanılabilir.

teras-yalitimi

Teras Yalıtım Uygulamaları Neden Tercih Edilir

Yalıtım uygulamaları birçok farklı zemin ve alan üzerinde uygulanabilmektedir. Binaların dış cephelerinde tercih edilerek ısıya karşı korunaklı bir yapı kazanılır. Suya karşı yapılan yatırımlar ile de şu geçirgenliği önlenir. Bu anlamda teraslarda tercih edilen yalıtım işlemleri de terasları her türlü dış etkilere karşı koruyucu özelliğe sahiptir.

Teraslar, binaların en dayanıksız alanlarıdır. Yağmur ile iç içe olan teraslar eğer yeterli önlemler alınmazsa kısa zamanda hasara uğrar. Yalıtım tercih edilen teraslar ile başta yağmur olmak üzere birçok dış etkiye karşı oldukça sağlam bir yapı kazanır. Teras yalıtımı Gebze bölgesinde yapılan yalıtım işlemleri ile teraslarda çok yönlü koruma sağlanır.

 

Teras Yalıtım Uygulamalarının Faydaları Nelerdir

Teras yalıtımı Gebze bölgesinde uygulanan yalıtım işlemleri, teraslara üstün bir kalite ve performans sağlar. Yalıtım uygulandıktan sonda teraslar su geçirmez bir özellik kazanır. Kapalı teraslarda uygulanacak yalıtım işlemlerinde teras soğuktan, kardan ve rüzgârdan da koruyucu bir özelliğe sahip olur. Bu sayede uzun donemde terasta oluşabilecek her türlü hasara karşı koruma sağlanarak, tadilat masrafları en aza indirgenir. Yalıtım uygulamalarında, uygulama yapıldıktan sonra kolay sökülmez. Bu özelliği ile uzun dönemde kullanım ömrü sunar. Doğal bir teknik olmasından dolayı sızıntı konusunda oldukça başarılıdır.

 

Teras Yalıtım Uygulamaları Nasıl Yapılır

Teras yalıtımı Gebze civarlarında verilen bütün hizmetlerde garanti koşulu ön plana çıkar. Yalıtım için tercih edilecek bölgede malzemenin sağlamlaştırılması için izolasyon malzemeleri ile yapılar yeni bir görünüme kavuşur. Zemin üzerine özel bir strafor malzemeden kaplama yapıldıktan sonra sıvama işlemleri yapılarak straforun zemine sabitlenmesi sağlanır. En son katta koruma katmanları bölgeye sabitlenerek teras daha kalın ve kaliteli bir görünüme kavuşur.

vyalitim Yorum yapılmamış

Teras Yalıtım Fiyatları Gebze

Teras Yalıtım Fiyatları Gebze

Teras yalıtımı oldukça önemli bir işlemdir. Teras yalıtımı su akıntısı olmasını önlediği gibi aynı zamanda yalıtım da sağlıyor. Su giderlerinden dolayı terasınızda akıntı olabilir. Teras yalıtım Gebze firması olarak sizlere uygun fiyatlarda yalıtım yapıyoruz. Firmamızın yaptığı yalıtım son derece dirençli olup kolay kolay deforme olmuyor. Teraslarda masa, sandalye, koltuk gibi ürünler kullanıldığı için kaplamalarımız sağlam malzemeden üretiliyor. Yalıtım malzemesi yapmak ise oldukça kolaydır. Özel yalıtım malzemelerimiz ile yaptığımız kaplama evinizi kirletmiyor ve sağlığa hiçbir zararı dokunmuyor.

teras-yalıtım-fiyatlari

Teras Yalıtımın Temizliği Çok Kolay

Teras yalıtım Gebze firması olarak yaptığımız yalıtım malzemesinin bakımı oldukça kolaydır. Montajı da oldukça hızlı olduğu için size zamandan da tasarruf ettiriyoruz. Teras yalıtım sayesinde yazın terasınız daha serin, kışın daha sıcak olacaktır. Böylece yazın sıcaktan bunalmayacak ve kışın üşümeyeceksiniz. Böylece yaz kış demeden istediğiniz saatte terasınızı kullanabilirsiniz.

Teras Yalıtım işlemi çok basittir ve terasınızın büyüklüğüne göre en fazla 2 günümüzü alır. Terasınıza yalıtımı ustalarımız ile yapıyoruz ve firmamızda çalışan tüm elemanlar işinde tecrübelidir. Böylece yaptığı işte oldukça başarılı davranırlar ve hiçbir şekilde hata vermezler.

 

Yalıtım Bizim İşimiz

Firmamız uzun yıllardır teras yalıtım alanında hizmet veriyor. Bundan dolayı firmamızda çalışan tüm elemanlar deneyimlidir ve malzemelerimiz son derece kalitelidir. Yapmış olduğumuz yalıtımı uzun yıllar boyu kullanabilirsiniz. Oluşabilecek en ufak bir problemde firmamızı arayarak bizden yardım isteyebilirsiniz. Teras yalıtım Gebze firmamız olarak yaptığımız yalıtım ücretleri tamamen değişkendir. Yalıtım yapacağımız malzeme kalitesi, terasın büyüklüğü, terasın yapısı, malzeme sayısı gibi etkenler fiyatlarımızı etkiliyor. Fiyatlarımız hakkında size net bilgi verebilmemiz için bizi arayarak terasınız hakkında bilgi vermeniz gerekiyor.

Firmamızda gelerek de hizmetlerimiz ve Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Firmamızdaki tecrübeli elemanlar size iş aksamını söylüyor, her leyi en ince detayına kadar öğrenebilirsiniz. Firmamızdan yalıtım hizmeti almak istiyorsanız bizi arayabilirsiniz veya firmamıza gelerek yüz yüze görüşme sağlayabilirsiniz. Sizlere kaliteli ve güvenli hizmet sunacağımızdan emin olabilirsiniz. Kaliteli yalıtım için bizi tercih etmelisiniz.Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

vyalitim Yorum yapılmamış

Teras Su Yalıtımı Gebze

Teras Su Yalıtımı Gebze

Yalıtım uygulamaları, yapılara her anlamda sağlamlık vermek ve yapıların sahip olduğu direnci artırmak için sonradan yapılan çalışmalardır. Özel yalıtım malzemeleri ile gerçekleştirilen yalıtım işlemlerinde binaların her türlü hava koşuluna kolayca adapte olması ve birçok anlamda bina sakinlerine tasarruf sağlaması amaçlanır. Teras su yalıtımı Gebze bölgesinde uygulanan yalıtım işlemlerinde binalar hem yeni bir görünüme kavuşur hem de uzun yıllar boyunca koruma sağlar.

teras-su-yalitimi

Yalıtım Çeşitleri Hakkında Kısa Bilgi

Teras su yalıtımı Gebze bölgesinde gerçekleştirilen yalıtım işlemleri özel malzemeler ile yapılan ve bir bina için bir kere ihtiyaç duyulan hizmetlerdir. Birbirinden farklı yalıtım modellerinden ihtiyaca göre tercih edilecek bir yalıtım ile oldukça uzun ömürlü yapılara kavuşmak mümkün olur. Başlıca yalıtım modelleri arasında; ısı yalıtım, su yalıtım, ses yalıtım, tesisat yalıtımları, yangın yalıtımı gibi yalıtım çeşitleri bulunur. Doğal afetler için tercih edilecek her bir yalıtım modeli oldukça uzun dönemde fayda sağlayan uygulamalardır.

 

Su Yalıtımı Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Yalıtım, genel anlamda her binada olması gereken bir uygulamadır. En son çıkan enerji planlaması kanunu ile de her bina için yalıtım hizmeti zorunlu hale gelmiştir. Teras için tercih edilecek bir şu yalıtım uygulaması ile de terasın her türlü şu akıntı ve sızıntılarından korunması mümkün olur. Uzun dönemde kalıcılık sunan şu yalıtım hizmeti aynı zamanda yapıda meydana gelecek şu birikintilerine karşı da etkili olarak şişme ve çürüme sorunlarının önüne geçer. Her türlü malzeme için uygun olan su yalıtımı ile teraslarda uzun zamanda meydana gelecek aşınmalara karşı da önlem alınacağı icin, oldukça ekonomik bir uygulamadır.

 

Su Yalıtım Uygulamaları Nerelerde Tercih Edilir?

Şu yalıtım uygulamaları her türlü beton veya ahşap yapılarda güvenle kullanılabilen uygulamalardır. Yapının özelliğine göre tercih edilecek özel malzemeler ile gerçekleştirilen uygulamalar sonucunda yapılan zemin su geçirmez bir özellik kazanır. Teras su yalıtımı Gebze uygulamaları yaz kış uygulanabilen bir uygulamadır ve her anlamda yapıları güçlendirici özelliğe sahiptir. Bu nedenle sıkça tercih edilen ve memnun kalınan bir uygulamadır.

vyalitim Yorum yapılmamış

Teras Su İzolasyonu Gebze

Teras Su İzolasyonu Gebze

Su izolasyon uygulamaları zeminlerdeki su sızıntısına karşı önlem almak için tercih edilen yöntemlerdir. Teraslar ne kadar özenli yapılsa da suya karşı koruma sağlayamazlar.  En ufak bir su sızıntısı durumumda teras bu suyu emer ve içerisine hapseder. Bu nedenle daha uzun ömürlü teraslara sahip olmak ve tadilat masrafından da kurtulmak için teras su izolasyon yöntemleri önerilmektedir. Yapılacak başarılı bir operasyon ile teraslar her türlü suya ve özellikle de neme karşı dayanıklılık kazanır.

teras-su-izolasyonu

Su İzolasyonu Neden Tercih Edilir?

Teras su izolasyonu Gebze hizmeti ile teraslar her türlü zarardan korunur. Özellikle tavanda oluşabilecek şu sızıntıları yapının kendisine zarar vermekle birlikte alt kattaki dairelere de çoğu zaman zarar vermektedir. Bu nedenle tercih edilecek bir teras su yalıtımı ile zemin her anlamda suya korunaklı bir hale getirilir. Özel kaplama malzemeleri sayesinde bir kere yapılacak bir su yalıtımı, uzun vadede yapı üzerinde koruyucu bir etkiye sahiptir.

 

Teras Su İzolasyonunda Kullanılan Yöntemler

Teras su izolasyonu Gebze bölgesinde gerçekleştirilen hizmetlerde Genel anlamda iki yöntemden bahsedilebilir. Sprey yöntemi en kullanışlı yöntemdir. Temizlenen alan üzerinde yapılacak ince bir çalışma ile zemin spreyle izole edilerek her türlü delik ve kaçağın olabileceği sızıntı noktaları kapatılır. Diğer yöntemde kapatıcı izolasyon malzemeleri ile yüzey üzerinde titiz bir çalışma gerçekleştirilerek yüzeyin kaplanması sağlanır. Ancak bu işlemde yüzeyde laminat gibi döşemeler olduğu durumlarda bu laminat malzemelerin sökülmesi gerekebilir. Bu nedenle sıklıkla sprey izolasyon teknikleri önerilmektedir.

 

Su İzolasyonu İçin Kullanılan Malzemeler

Teras su izolasyonu Gebze civarında gerçekleştirilen hizmetler kapsamında öncelikli olarak izolasyon malzemesi kullanılır. Her türlü yalıtıma karşı korunak sağlayan izolasyon malzemesi uygulandıktan sonra harç karışımı tedarik edilerek yüzeyin sabitlenmesi sağlanır. Çeşitli yapıştırıcılar, yüzey sabitleyiciler, dekorasyon malzemeleri, boya, gibi diğer farklı malzemelerin kullanılması ile de işlem kısa sürede sonuçlanır.

Teras su yalıtım hizmetleri işçilik ve ekibin hızına bağlı olarak oldukça çabuk sürede gerçekleşen hizmetlerdir. Çalışma bittikten sonra firmanın önereceği süre kadar terası kullanmamak gerekir.Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

vyalitim Yorum yapılmamış

Teras Poliüretan Yalıtımı Gebze

Teras Poliüretan Yalıtımı Gebze

Teras poliüretan yalıtımı Gebze ilçesinde sıklıkla ihtiyaç duyulan bir uygulamadır. Hem sıcak hem de soğuktan korunmak amacıyla yapılan yalıtımın bir diğer amacı ise tavan akmalarından kurtulmaktır. Teraslar da uygun sıcaklığı yakalayan poliüretan yalıtım aşırı yağışlar da tavan akması gibi sorunları da ortadan kaldırmaktadır. Uygulaması uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Köpük bazlı bir uygulama olduğu için yapım sırasında ustalık istemektedir. İçerisin de bulunan karbondioksit sayesinde köpük kendi boyutlarının oldukça üstüne çıkmaktadır. Hem sıcak hava hem de soğuk havayı teraslarınızdan uzak tutabilir ve gönül rahatlığı ile teraslarınızda oturabilirsiniz.

zemin-poliüretan-kaplama

 

Teras Poliüretan Yalıtımı Ne İşe Yarar?

Yalıtım sayesin de kış aylarda meydana gelecek almalar önlenmektedir. Bunun yanında sıcak soğuk dengesi düzenlenecektir. Günümüz de hava şartları çok çabuk değişebilmektedir. Bir anda sıcak ya da bir anda soğuk hava ile karşılaşmak mümkündür. Bu tür sorunları dert etmeden rahatlıkla oturabileceği biz teraslarda sahip olacaksınız. Yalıtım işlemi belirli kişiler tarafından kaliteli malzemelerle yapılmalıdır. Aksi halde istenilen sonuç alınamayabilir. Bu sebeple kaliteli ürün kullanılmalı ve uzmanlar tarafından yapılmalıdır.

 

Teras Poliüretan Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Teras Poliüretan Yalıtımı Gebze bölgesin de sık karşılaşılan işlemdir. İnsanlar soğuk havadan bunalmış bir şekilde bu işleme başvurmaktadır. Yalıtım köpük içermektedir. Bu köpük kaliteli ekipmanlar ile püskürtme işlemi yapılarak zemine uygulanmaktadır. Bu zeminin dibinde bulunan toz ve herhangi küçük malzemeler temizlenmelidir. Aksi halde işlem küçük sorunlar çıkarabilmektedir. Bu aşamadan hemen sonra sıkılan köpük şişip sertleşmektedir. Bu durum ısı yalıtımının güzel ve sorunsuz olması için gerekli bir durumdur. Birçok kişi bu işlemi yapabileceğini düşünse de tecrübe olmadığı sürece işlemi yapmak zordur.

 

Teras Poliüretan Yalıtımına Neden İhtiyaç Duyulur?

Yalıtımın temel amacı soğuk ve sıcak havalardır. Teras damlarına yapılan işlemle su yalıtımı yaptırmakta mümkün hale gelmiştir. Teras poliüretan yalıtımı Gebze bölgesinde bu yüzden oldukça fazladır. İnsanlar aşırı yağış sonucunda teras adamlarının akmasını engellemek için bu işleme başvurmaktadır. Bu işlem güzel yapılması durumunda oldukça verimli sonuçlar vermektedir. Teraslarda ısı dengesinin sağlanması ve su yalıtımının yapılması oldukça önemlidir. Hızlı ve temiz bir işlem olan poliüretan yalıtımı yaptırarak terasınız da gönül rahatlığı ile zaman geçirebileceksiniz.Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.