vyalitim Yorum yapılmamış

Asansör Çukuru Yalıtımı Gebze

Asansör Çukuru Yalıtımı Gebze

Günümüzde birçok binada asansör bulunuyor ve yeni yapılan yerlerde de asansör olmasına büyük önem veriliyor. Asansör yapmak için de binaya bir çukur ilave etmek gerekir. Buna asansör çukuru deniyor. Asansör kuyularında ise sudan kaynaklı bazı sorunlar ortaya çıkabilir. En fazla karşılaşılan sorunların başında ise asansör kuyularına su sızması gelir. Aynı zamanda bu su sızıntıları yoğun rutubete de sebep oluyor. Asansör çukuru yalıtımı ile bu sızıntı ve rutubet sorunundan kurtulmak mümkün oluyor. Asansör çukurlarında yapılan yalıtım işlemine negatif yalıtım deniyor. Çünkü asansör çukurlarına dışardan uygulama yapılamıyor. Bu yüzden de negatif yönden yalıtım yapmak gerekli hale gelir. Asansör çukuru yalıtımı Gebze firmaları tarafından bu konuda hizmet veriliyor. Profesyonel bir hizmet ile bu sorundan kısa sürede kurtulmak çok kolaydır.

asansor-cukuru-yalitimi

Asansör Çukurunda Neden Su Sızıntısı Meydana Gelir?

Asansör çukurlarında su sızıntısı meydana gelmesinin birçok farklı sebebi olabilir. Öncelikle asansör çukurları yapılırken yalıtımın yanlış veya eksik gerçekleştirilmesi bu sorunun en önemli sebeplerinden bir tanesidir. Aynı zamanda belirli bir süre sonra duvarda ve genel olarak betonda meydana gelen yıpranma sonucu da su sızıntısı oluşması mümkündür. Asansör çukuru yalıtımı Gebze hizmetleri kapsamında çeşitli teknikler uygulanıyor ve su sızıntısı önleniyor. Bu sayede de asansör çukurlarında artık sızıntı ve birikinti meydana gelmiyor.

 

Asansör Çukuru Yalıtımı Ne Kadar Süre Boyunca Etkili Olur?

Asansör çukurlarında yapılan yalıtım işlemi kapsamında betonun çatlaklarına yalıtım malzemesi entegre edilir. Bu entegrasyon sonucunda ise yalıtım işlemi profesyonel bir şekilde tamamlanır ve sızıntı sorunu giderilir. Yalıtım işleminin ne kadar süre boyunca etkili olacağı yapının durumuna bağlı olsa da çok uzun bir süre boyunca su sızıntısını önlemede etkilidir. Asansör çukuru yalıtımı Gebze hizmeti ile her türlü yerde yalıtım yapmak mümkündür. Bu yalıtımı yapmak aynı zamanda asansörün kullanım ömrünü uzatır. Bu yüzden asansör çukuru yalıtımı yapmak fazlasıyla önemli bir işlemleridir. Yalıtım işlemi için özel tasarlanmış makineler ve malzemeler vardır. Bu makine ve malzemeler sayesinde asansör çukuru yalıtımı kaliteli bir şekilde yapılıyor.Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir