vyalitim Yorum yapılmamış

Asansör Kuyusu İzolasyonu Gebze

Asansör Kuyusu İzolasyonu Gebze

Asansör bulunan her yerde izolasyon işlemi yapılması gerekir. Çünkü asansör kuyularında zaman içinde sızıntı ve kaçaklar meydana gelmesi mümkündür. Özellikle eski binalarda bu sorun çok daha fazla meydana gelir. Çünkü eski binaların asansör kuyusunda bulunan beton daha kolay çatlayabilir. Asansör kuyularında meydana gelen su sızıntısı sorunu hem binayı hem de asansörün aksamlarını olumsuz etkileyebilir. Bunu önlemek için de asansör kuyusu izolasyonu yapmak gerekiyor. Asansör kuyusu izolasyonu Gebze hizmetleri ile her türlü su sızıntısı ve kaçağı önlenebilir. İzolasyon işlemi iyi bir şekilde yapıldığı takdirde su sızıntısı sorunundan kalıcı olarak kurtulmak fazlasıyla kolaydır.

asansor-kuyu-izolasyonu

Asansör Kuyusu İzolasyonu Hangi Teknik İle Yapılır?

Asansör kuyusu izolasyonu için en fazla uygulanan teknik olarak enjeksiyon ilk sırada yer alıyor. Çünkü enjeksiyon tekniği hem kalıcı olması hem de etkili olması sayesinde izolasyon için ideal bir yoldur. Enjeksiyon tekniğinde yapılan işlem, asansör kuyusunda bulunan çatlak ve boşlukların doldurulmasıdır. Bu çatlakları kapatmak için ise etkili bir izolasyon malzemesi kullanılır. İzolasyon malzemesinin çatlaklara aktarılması için ise bunu sağlayan özel bir makine kullanılıyor. Böylece hem sorunsuz hem de hızlı bir şekilde asansör kuyusu izolasyonu yapılıyor. Asansör kuyusu izolasyonu Gebze hizmetleri ile profesyonel bir şekilde izolasyon yaptırmak ve su sızıntısı sorunundan kalıcı olarak kurtulmak mümkündür. Enjeksiyon yöntemi, asansör kuyusu izolasyonu için en faydalı olan yollardan biridir. Çünkü hem maliyet olarak uygundur hem de etkisini kaybetmez.

 

Asansör Kuyusunda İzolasyon Yapılarak Elde Edilen Faydalar

İzolasyon işlemi ile asansör kuyusunda su birikmesi kolay bir şekilde önlenir. Aynı zamanda su sızıntısı nedeniyle rutubet oluşur. İzolasyon yapılarak rutubet oluşması da önlenebiliyor. Bununla birlikte sızıntılar zaman içinde hem binanın hem de betonun daha fazla yıpranmasına neden oluyor. Asansör kuyusu izolasyonu bunu da önlüyor. Asansör kuyusu izolasyonu Gebze işlemleri ile asansörün mekanik aksamlarında paslanma meydana gelmesi de engellenir. Bu yüzden izolasyon yaptırmak hem çok önemli hem de fazlasıyla yararlı bir işlemdir. Asansör bulunan bütün binalar bu işlemi profesyonel olarak yaptırmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir