vyalitim Yorum yapılmamış

Nem Rutubet Yalıtımı

Nem Rutubet Yalıtımı

Havada veya duvar, tavan gibi ortamlarda oluşan su buharına nem adı verilir. Nem oluşan bölgelerde hafif ıslaklık gözlenir. Nem ve rutubet eş anlamlı kelimeler olarak kullanılır. Evlerin nem alan bölgelerinde ve bu nedenle ıslak kalan bölgelerinde önlem alınmadığı takdirde rutubet oluşur. Nemli kalan bölgelerde rutubet oluşumunu sağlayan etken ise küf mantarları olarak bilinir.

 

Nem ve Rutubet Neden Oluşur?

Havada oluşan su buharı neme dönüşür. Neme dönüşen su buharı sebebiyle ise ilerleyen zamanlarda o alanlarda rutubet oluşur. Nem ve rutubet, insan sağlığı açısından ciddi bir tehlikedir. Bu yüzden nemli bölgelere dikkat edilmeli ve rutubet oluşmadan önce temizliği sağlanmalıdır. Özellikle bebeği veya küçük çocuğu bulunan ailelerin, bu konuda biraz daha hassas davranmaları gerekir. Nem ve rutubet oluşmasının en önemli nedeni ise bina yalıtımının iyi bir şekilde yapılmamasıdır. İyi bir şekilde yalıtımı sağlamayan binalar ve yapılar, her yağmur yağdığında duvarlarında nem oluşturur. Nemi çeken duvarlar gitgide rutubete dönüşür ve sağlık problemlerinin oluşmasına neden olur. Bu sebeple yapılan her binada nem rutubet yalıtımı en üst seviyede olmalıdır.

 

Nem ve Rutubet Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Özellikle dış cephesi sağlam olmayan yapılarda daha sık karşılaşılan nem ve rutubet olaylarından korunmak gerekir. Çünkü duvarlarda göze hitap etmeyen çirkin görüntüler oluşturan nem ve rutubet, aynı zamanda sağlık için de büyük bir risk anlamına gelir. Bu sebeple rutubet bulunan yapılara iyi bir şekilde nem rutubet yalıtımı yapılmalıdır. Maalesef ki rutubet oluşan bölgelerde evin içerisinden yapabileceğiniz çok fazla bir çözüm seçeneği bulunmuyor. Sadece duvarların nemini alarak ve silerek kötü görüntüyü biraz olsun engellemiş olursunuz. Ama bu sadece o anlık çözüm olacaktır. Bu yüzden nem rutubet yalıtımı yapan firmalar ile iletişime geçerek, duvarların nem alan yüzeylerini bularak kalıcı çözüm sağlamanız gerekir. Bu konuda uzman olan yalıtım firmalar, sorunun kaynağını bularak gerekli işlemleri uygulayarak rahat bir nefes almanızı sağlarlar. Unutmayın nem olan bölgelerde rutubet çok hızlı bir şekilde yayılır ve sizi her konuda oldukça rahatsız edici bir hâl alır.

vyalitim Yorum yapılmamış

Gizli Dere Su Yalıtımı

Gizli Dere Su Yalıtımı

Çatıların evlere rutubet ve nem göndermemesinin en önemli olan kısımlarından biri de sağlam bir gizli dere su yalıtımı olmasıdır. Gizli dere su yalıtımı; binaların çatı oluklarında, su giderlerinde, galvaniz çatı oluklarında ve çatılarda uygulanır. Gizli dere su yalıtımı yapılan alanlarda sağlam yüzeyler oluşturulur. Yapılan yalıtım çok uzun yıllar boyunca özelliğini koruyarak aksi bir durumla karşılamanızı önler.

 

Gizli Dere Su Yalıtımı Hakkında Bilgiler

Çatılarda uygulanan gizli dere su yalıtımı sayesinde, çatılarda bulunan yağmur oluklarından ve terasların gizli derelerinden su sızdırılması engellenir. Bu sayede binalarınızda rutubet ve nem gibi olumsuz durumlarla karşılaşmanız mümkün olmaz. Su yalıtımının sağlam veya düzgün olmaması nedeni ile yada yalıtımın yıpranmış olması gibi nedenlerle oluklardan su sızıntısı meydana gelebilir. Bu sızıntılar da hiç istenmeyen rutubete neden olabilir. Sızıntılar nedeni ile bina duvarları ıslaklık ve nemi içine çekerek hapseder. Bir süre sonra ise küf mantarları devreye girerek rutubet oluşmasını sağlar. Rutubet önlem alınmadığı süre boyunca hızla yayılır ve hiçte hoş olmayan durumlara sebebiyet verebilir. Çok çirkin bir görüntünün oluşmasından ziyade sağlığınızı da tehdit eden bir hâle dönüşür. Bu yüzden çatılarda bulunan gizli dere adı verilen su oluklarının sağlam bir yalıtım ile yapılmış olması büyük önem taşır.

 

Gizli Dere Su Yalıtımı Yapan Firmalar

Uzun yıllardan beri yalıtım sektöründe hizmet veren firmamız, gizli dere su yalıtımı konusunda da oldukça başarılı işlere imza atmıştır. Çatılarınızdaki gizli derelerde sızıntı olduğundan şüphelendiğiniz anda firmamız ile iletişime geçmeniz yeterli olur. Ücretsiz keşif hizmeti sunan firmamız adresinize gelerek sorunun kaynağını tespit ederek size fiyat hakkında bilgi sunuyor. Firmamız için müşteri memnuniyeti büyük önem taşıyor. Bu nedenle her konuda uzman ekinimizden gerekli bilgileri alabilme imkânınız bulunuyor. En kaliteli hizmeti en uygun fiyatlar ile sizlere sunuyoruz. Gizli dere su yalıtımı hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz firmamızı ziyaret edebilirsiniz. Dilerseniz iletişim bilgilerimiz üzerinden bizlere ulaşarak merak ettiğiniz tüm soruları sorabilirsiniz. En sağlam malzemeleri kullanarak çalıştığımız gizli dere su yalıtımı sayesinde uzun yıllar boyunca nem ve rutubet gibi aksi durumlarla karşılaşmamanızı sağlıyoruz.

vyalitim Yorum yapılmamış

Bodrum Su Yalıtımı

Bodrum Su Yalıtımı

Binaların bodrum katlarında en sık karşılaşılan sorunlardan biri nem ve rutubet oluşumudur. Aynı zamanda bodrum katlarda oluşan rutubet nedeni ile de ortama ağır ve kötü kokulu bir hava dolar. Oluşan ağır koku, insanların sağlığı için de büyük bir risk oluşturur. Toprak zemine bağlı olan bina duvarı iyi bir yalıtım yapılmamış durumda ise duvarlar en ufak su sızıntısını bile içine çekerek ciddi anlamda rutubet oluşmasına neden olur. Bu nedenle özellikle bodrum katlarda Bodrum su yalıtımı yaptırılması çok önemlidir.

bodrum-su-yalitimi

Bodrum Su Yalıtımı Hakkında Bilgiler

Rutubet oluşturan bodrum katlarının en bilinen ve en önemli sorunu su borularıdır. Duvarlarda bulunan su borularının sızıntı oluşturması, her yağmurda ve kış mevsimi boyunca duvarlara nem ve suyu çekmesi demektir. Bütün bir kış boyunca suyu çeken duvarlar rutubet oluşturarak gitgide tüm yüzeye yayılmaya başlar. Yayılan rutubet oluşturduğu kötü görüntü dışında, sağlık açısından da önemli bir tehlike olarak bilinir. Özellikle bebek ve çocuklarda uzun süre rutubetli ortamı soluma nedeni ile alerjik bir bünye ve astım, bronşit gibi hastalıklar daha fazla görülür. Bu sorunların yaşanmaması için bodrum su yalıtımı firmaları ile iletişime geçmeniz en doğru karar olur.

 

Bodrum Katları İçin Rutubete Karşı Su Yalıtımı

Bodrum katlarında yalıtımın yetersiz olması, yalıtımın yıpranması, duvar çatlamaları gibi sebepler dolayısı ile rutubet oluşur. Hatta ilerleyen zamanlarda oluşan rutubetten su sızıntıları da gelmeye başlar. Bodrum katlarda rutubete karşı yalıtım yüksek maliyetler nedeni ile dış cepheden sağlanamayabilir. Bu durumda iç yüzeylerden yapılacak olan bodrum su yalıtımı en kalıcı çözüm olur. Bodrum su yalıtımı yapan firmalar, yalıtımın uygulanacağı alana gelerek sızıntının kaynağını keşfederler. Daha sonra gerekli materyalleri kullanarak bu kötü duruma bir son verirler. Sorun içeriden veya dışarıdan kaynaklanıyorsa, yalıtım yapılacak alan iyice temizlenir. Su yalıtımını yapacak olan firma gerekli malzemeler ile iç ve dış ortamdan bir kaç kat olacak şekilde su geçirmeyecek şekilde yüzeyleri arındırır ve sağlamlaştırır. Sorunun kaynağını çözerek hem oluşan kötü ve ağır kokudan hem de sağlığınız için büyük bir tehlike olan rutubetten kısa bir süre içerisinde kurtulmanız sağlanır.

vyalitim Yorum yapılmamış

Bodrum Su Kaçağı

Bodrum Su Kaçağı

Su kaçağı, mutlaka yaşamımız boyunca bir kez de olsa karşılaştığımız can sıkıcı durumlardan biridir. Bu can sıkıcı durum göz arı edildiğinde ileride daha büyük sorunlara yol açabilir. Bu yüzden su kaçağı fark edildiği anda müdahale edilmesi gereken bir sorundur. Ayrıca oluşan su kaçağı her zaman temiz su olmayabilir. Pis suların sızıntı yapması nedeni ile sağlığınız da tehlike altına girmiş olur.

bodrum-su-kacagi

 

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Eğer evinizde mutfak veya banyo duvarlarınızda sürekli olarak terleme ve nemlenme gibi durumlar varsa bu su kaçağı olduğunun bir göstergesidir. Banyo küvetinin altından su gelmesi, mutfak ya da banyodaki lavabonun su damlatması gibi durumlar da su kaçağı olduğunun bir göstergesi oluyor. Bu ve buna benzer su sızıntılarını takip ederek, sorunun devam ettiği durumlarda akla ilk olarak bir tesisatçı ile görüşmek geliyor. Fakat gelen tesisatçının sorunun kaynağını bulabilmesi için fayansları kırması veya duvarlarda delikler açması gerekebilir. Bodrum su kaçağı firmaları ile iletişime geçtiğiniz takdirde teknolojinin tüm imkânları kullanılarak üretilmiş kameralı cihazlar işlev görüyor. Bu cihazlar sayesinde duvar veya fayans kırmaya gerek kalmadan sorununuzun çözülmesi sağlanıyor.

 

Bodrum Su Kaçağı Firmalarının Yaptığı İşlemler

Bodrum su kaçağı konusunda uzman firmalar, profesyonel ekip çalışanları ile fayans veya duvar kırma gibi işlemlere ihtiyaç duymazlar. Su kaçağının kaynağını son derece pratik yöntemler ile keşfederler. Hızla ilerleyen teknoloji sayesinde artık kameralı ve uyarı veren cihazlar ile birlikte alanın üzerinden sorunun kaynağı bulunur. Su kaçağının kaynağı bulunduğunda tadilat gerektirmeyen çözümler ile bu sorundan kısa süre içinde kurtulmanız sağlanır. Su giderleri ve su borularındaki hasarlı kısımlar kolay bir şekilde keşfedilir. Ayrıca bodrum su kaçağı firmaları müşterilerine ücretsiz servis imkânı da sunuyor. İşinde profesyonel olan ekip çalışanları ücretsiz olarak adresinize gelerek sorunun kaynağını buluyor ve size en uygun fiyatı sunuyor. Tadilat masrafı olmadan kolaylıkla çözülebilen su kaçağı tadilatı sayesinde de bütçenizi sarsmayan ekonomik fiyatlar karşılığında hizmet almış oluyorsunuz. Aynı zamanda da daha büyük problemlerle karşılaşmadan sorununuzu çözmenin mutluluğunu yaşıyorsunuz.

 

vyalitim Yorum yapılmamış

Membran Yalıtımı Gebze

Membran Yalıtımı Gebze

Yalıtım uygulamalarında kullanılan ve birçok özelliği ile dikkat çeken membran kullanımı günümüzde giderek artmıştır. Sağlıklı ve uzun ömürlü bir binanın çeşitli etkenlerden etkilenmeden ayakta kalması amacıyla membran uygulamaları son dönemlerde önem taşıyan konuların başında gelmektedir. Günümüzde zorunlu olarak gerçekleştirilen bu uygulamalar ısı ve su yalıtımı konusunda birçok avantajı da beraberinde getirmektedir.

membran-yalitimi

Isı Ve Su Yalıtımının Önemi

Su yalıtımı ve ısı yalıtımı konusunda oldukça etkili olan membran uygulamaları neme karşı da oldukça koruyucu özelliğe sahiptir. Sadece ısı değil, su ve neme karşı da dayanıklı olan bu uygulamalar bina yapımında zorunlu olarak kullanılmaktadır. Membran yalıtımı Gebze hizmetlerinden yararlanmak istediğinizde mutlaka bu konuda deneyimli ve profesyonel hizmet sunan firma seçimini özen göstermeniz gerekmektedir.

Membran Yalıtımı Özellikleri Nelerdir

Kullanımı giderek artan membran uygulamaları 1 metre genişliğinde olup 10 metre uzunluk ölçüsü ile rulo halinde kullanıma sunulmaktadır. Kullanılan malzemeye göre membranların ağırlıkları da farklılık gösterebilmektedir. Ortalama membran ağırlıklarına baktığımızda ise 50 kilodan 70 kiloya kadar değişen rulo malzemeleri ile satışa sunulduğunu görmekteyiz. 10 santim olacak şekilde yapıştırılan membranların ek yerleri ıslatılmak sureti ile ziftin eritilmesi ile kullanılıyor. Yaşam alanlarımızın olmazsa olmazı konumunda olan bu ürünleri yağmur kar sularının kesinlikle membran altına geçmişini engelleyecek şekilde dizayn edilmiş olup membran yalıtımı Gebze hizmetleri ile binalarda bu uygulamalar oldukça fazla kullanılmaktadır.

Membran Yalıtımı Çeşitleri ve Kullanımı

Kullanılan bu membranların ikiye ayrılmakta olup, dış yüzey olarak taşlı membran ve düz membran olarak 2 kısımda kullanılmaktadır. Günümüzde binaların en önemli parçalarından bir tanesi olan bu ürünler uzman personel eşliğinde uygulaması yapılıyor olması önemlidir. Yalıtım malzemesi olarak kullanılan bu ürünler uzman personelin bilgisi ve deneyimi ile profesyonel şekilde yalıtım malzemesi olarak kullanılmaktadır. Son derece ustalık gerektiren bu uygulama su yalıtım konusunda en çok tercih edilen malzemelerden ve uygulamalardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yüksek ateş ile yapılan ek yerlerinin doğru şekilde yapılıyor olması su ve ısı geçirmezliğinin artmasını sağlayacak faktörler arasında yer almaktadır. Sizde membran yalıtımı Gebze hizmetleri konusunda profesyonel destek almak istersiniz bu konuda kurumsal adreslerden yararlanabilirsiniz.Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

 

vyalitim Yorum yapılmamış

Zemin Poliüretan Yalıtımı Gebze

Zemin Poliüretan Yalıtımı Gebze

Yalıtım ürünü olarak poliüretan kullanımı çok yaygın bir şekilde yapılıyor. Poliüretan hem birçok özelliğe sahip olan hem de geniş kullanım alanı ile dikkat çeken bir üründür. Kaplama alanında da kullanımı yaygın olan poliüretan zemin yalıtımı için ideal ürünler arasında yer alır. Poliüretan hem su hem de ısı yalıtımı amacı ile kullanılabilen bir maddedir. Zeminde kullanıldığı takdirde iyi bir şekilde yalıtım yapan bu madde, zeminde ısı yalıtımı yapabilir. Zemin kaplama ürünü olarak kullanımı çok fazla yapılır. Suya dayanıklı bir madde olarak kalitesini yansıtır. Zemin poliüretan yalıtımı Gebze hizmeti ile bu maddeyi zemine uygulamak çok kolay bir hale geliyor. Poliüretan ile kaplanan zeminlerde etkili bir şekilde yalıtım yapmak mümkün olur.

zemin-poliüretan-yalitimi

Poliüretan Zemin Yalıtımı Yapmaya Uygun Yerler

Poliüretan, zemin kaplama ürünü olarak birçok yerde yalıtım amacı ile kullanılabilir. Özellikle inşaat ve sanayi sektöründe kendine geniş bir yer bulan poliüretan, spor salonlarından zemin kaplama ürünü olarak çok sık kullanılıyor. Bunun yanı sıra yüzme havuzları da poliüretan yalıtımı yapmak için uygundur. Çalışma alanları ve iş yerlerinde de poliüretan zemin kaplama uygulaması yapmak ve yalıtım gerçekleştirmek mümkündür. Büyük depo gibi alanlarda da zemine uygulanan bu madde yalıtım konusunda çok etkili ve kullanışlıdır. Zemin poliüretan yalıtımı Gebze firması tarafından verilen hizmetler ile bunlar ve benzeri alanlarda poliüretan uygulamak ve yalıtım yapmak mümkündür.

 

Poliüretan Ne Yalıtımı İçin Kullanılabiliyor?

Poliüretan adı verilen madde birçok özelliğe ve işleve sahiptir. Yalıtım alanında da fazlasıyla etkili olan bu madde, zeminde kullandığı zaman pek çok şekilde yalıtım yapabiliyor. Isı yalıtımı konusunda etkili olan ve spor salonu, havuz, depo ve benzeri yerlerde yalıtım yapan poliüretan uygun maliyetli bir üründür. Aynı zamanda ses yalıtımı konusunda da etkili olabilen bir maddedir. Su yalıtımı alanında da farklı şekillerde kullanılabilen poliüretan, zemin kaplama için çok kaliteli ve idealdir. Zemin poliüretan yalıtımı Gebze firması aracılığı ile zeminlerde poliüretan kullanılabilir. Bu sayede poliüretan ile pek çok zeminde yalıtım yapılıyor.Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

vyalitim Yorum yapılmamış

Gebze Poliüretan Kaplama Gebze

Gebze Poliüretan Kaplama Gebze

Poliüretan kaplamalar, yüzeyi beton veya çelik olan her türlü alanlarda rahatlıkla tercih edilebilecek bir kaplama çeşididir. Aşınmaya karşı oldukça dayanıklı olması ve uzun dönemde tozlanmaya engel olması nedeni ile sıklıkla tercih edilen bir kaplama çeşididir. Zemin poliüretan kaplama Gebze oldukça kolay şekilde temizlenebilir. Her renk seçeneğinin bulunduğu poliüretan kaplamalarda isteğe bağlı olarak mat ya da parlak tarzda uygulamalar da yapılabilmektedir.

zemin-poliüretan-kaplama

Poliüretan Zemin Kaplamaların Özellikleri

 • Poliüretan kaplamalar kolay temizlenmesi nedeni ile genelde spor salonlarında oldukça fazla tercih edilir.
 • Görsel acıdan oldukça zengin modellere sahip olması nedeni ile açık alanlarda ve yüzme salonlarında rahatlıkla kullanılabilir.
 • Tek parça halinde uygulanabilen bir kaplama çeşididir. Bu nedenle alanlarda ek yeri izleri gibi problemler yaşanmaz.
 • Her türlü çatlama ve deformasyon problemlerine karşı oldukça etkilidir.
 • Sararmayan yapısı nedeni ile oldukça uzun yıllar boyunca kullanılabilir.

 

Poliüretan Kaplamaların Çeşitleri

Poliüretan Zemin kaplamaları farklı şekillerde tercih edilen kapatma şekilleridir. En geniş kullanım ağı endüstri sektörüdür. Endüstriyel anlamda hizmet veren bütün alanlarda poliüretan kaplamaya rastlamak mümkündür. Özellikle kimya ve ilaç sektörü sıklıkla poliüretan kaplamaları tercih eder. Zemin poliüretan kaplama Gebze dekorasyon amacı ile de sıklıkla tercih edilir. Özellikle AVM, hastaneler, huzurevleri, mağazalar gibi açık alanlarda ilgi çekici dekorasyon öğesi olarak kullanılır. Buna ek olarak desenli şekilleri ile de oldukça geniş bir alanda tercih edilen kapılama modelleridir.

 

Poliüretan Kaplamaların Avantajları  

 • Zemin poliüretan kaplama Gebze tek parça şeklinde uygulanabilir ya da sprey ile sıkılarak oluşturulabilir.
 • Aşınmaya karşı dayanıklı yapısı oldukça uzun dönemde kullanım imkânı sunar.
 • Uygulandığı alanlarda kaymaz bir kullanım alanı oluşturur. Bu özelliği ile güven teşkil eder.
 • Ultraviyole ışınları, poliüretan kaplama üzerinde herhangi bir etkiye sahip değildir. Herhangi bir şekilde renk değişimi meydana gelmez. Buna ek olarak güneş ışınlarına karşı da oldukça dayanıklıdır. Bu gibi özellikleri ile uzun dönem kullanım ömrü sunar ve masraftan tasarruf sağlar.
 • Eksi 30 dereceye kadar, yazın da 90 dereceye kadar koruma sağlayabilen yapılardır.
 • Bir kere kaplanan poliüretan kaplama, bir daha yerinden oynamaz.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

vyalitim Yorum yapılmamış

Zemin Çatlak Tamir Gebze

Zemin Çatlak Tamir Gebze

İç ve dış mekânların zeminlerinde birtakım sorunlar meydana gelebiliyor. Bu sorunların en büyüklerinden bir tanesi ise çatlama olarak ön plana çıkar. Zeminde meydana gelen çatlamalar beraberinde başka sorunları da getirir. Öncelikle bu çatlamalardan kaynaklı olarak zeminde su sızıntısı meydana gelir. Zemindeki çatlak daha da büyür. Bunun yanı sıra zeminin genel yapısı bozulmaya başlar. Bütün bunları önlemek için profesyonel zemin çatlak tamiri yapılması gerekir. Zemin çatlak tamiri için özel tamir malzemesi ve ekipmanları kullanılır. Bunun için en fazla kullanılan malzemelerden biri olarak epoksi ön plana çıkar. Epoksi haricinde de çeşitli onarım yöntemleri vardır. Zemin çatlak tamir Gebze işlemleri ile dükkân, fabrika, otopark, sanayi alanı, depo ve benzeri her yerde onarım yapmak mümkündür. Onarım işlemi profesyonel şekilde yapıldığı takdirde daha etkili ve uzun ömürlü olur.

zemin-catlak-tamiri

Zeminde Neden Çatlama Meydana Gelir?

Zeminde meydana gelen çatlamaların birçok farklı sebebi olabilir. Öncelikle bu sebeplerden bir tanesi zemindeki betonun kalitesiz olmasıdır. İnşaat sırasında kalitesiz bir zemin yapılması ileride her zaman sorunlara neden olur. Bunun yanı sıra betonun çok fazla soğuk havaya maruz kalması da çatlama gibi sorunlara sebep olabilir. Zemin eğer dış bir alanda ise güneş de çatlama konusunda uzun süre sonunda bir etken olabilir. Genleşme kaynaklı çatlama ve kırılmalar betonlarda çok fazla ortaya çıkar. Aynı zamanda ağır yüklerin sürekli olarak hareket ettirildiği betonlarda da kullanımdan dolayı zaman içinde çatlama gibi sorunlar meydana gelebilir. Zeminlerde bunlar ve benzeri sebeplerden dolayı oluşan çatlakları onarmak için Zemin çatlak tamir Gebze hizmeti alınabilir. Hizmet kapsamında epoksi ve benzeri uygulamalar ile çatlak onarımı profesyonelce yapılır.

 

Zemin Çatlak Onarımı Fiyatı Ve Süresi

Zeminlerde meydana gelen çatlakların sayısına, genişliğine, büyüklüğüne bağlı olarak tamir fiyatları değişir. Zemin çatlak tamir Gebze işlemlerinin süresi de bu faktörlere ve alana bağlı olarak değişir. Profesyonel ekip ve araçlar ile yapılan tamiratlar kısa sürede bitirilir. Zemin çatlağı için profesyonel destek almak zeminin sağlığı ve işlemin kalıcılığı için önemlidir.Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

vyalitim Yorum yapılmamış

Teras Yalıtımı Nasıl Yapılır Gebze

Teras Yalıtımı Nasıl Yapılır Gebze

Teras yalıtımı yaptıracak ya da yaptırmak isteyen kişilerin akıllarında birçok soru işareti bulunuyor. Bu sorulardan birincisini ise teras yalıtımı nasıl yapılır Gebze sorusu oluşturmakta. Teraslarda seramik başta olmak üzere kullanılan döşemeler terasın alt bölgesinde meydana gelen su sızıntılarına karşı yeterli seviyede bulunmuyor. Bu durumda terasın alt bölgelerine ve diğer birçok bölgesine de su sızıntısının gerçekleşmesine neden olur. Sağlık bir teras yalıtımının yapılabilmesi için de Polyuera sprey ya da ultraviyole ışınlarına karşı dayanıklı poliüretan kullanılarak yalıtım işlemi gerçekleştirilmekte. İşlemlerin bu şekilde gerçekleştirilmesi ile dayanıklı bir zemin sistemi oluşturulmakta.

teras-yalitimi-nasil-yapilir

Teras Yalıtımında Kullanılan Malzemeler

Teras yalıtımı nasıl yapılır Gebze sorusuna yanıt arayan kişilerin merak ettikleri bir diğer husus ise yalıtım esnasında hangi malzemelerin kullanılıp kullanılmadığı ile ilişkilidir. Teras yalıtımı noktasında kullanılan malzemeler incelendiğinde ise karşımıza seramik ile kaplama işlemlerinde çimento bileşeni ile akrilik bileşenine sahip malzemeler kullanılıyor. Buna ek olarak akrilik bileşenine sahip likit poliüretan başta olmak üzere polyuera gibi ürünler de teras yalıtımında tercih edilmekte. Teras yalıtımında ise ilgili ekipler tarafından garantili olarak uygulama hizmeti verilir.

 

Teras Yalıtımın Uygulanışı

Teras yalıtım işleminde yüksek basınca dayanıklı makinelerin kullanıldığı biliniyor. Yalıtım işlemini yapacak ekipler tarafından öncelikli olarak sıcaklık koşullarının analizi yapılır. Sıcaklık analizinin yapılmasının ardından ortalama olarak belirlenen kalınlık seviyesine göre bölgeye püskürtme işlemi gerçekleştirilmekte. İlk olarak gerçekleştirilen püskürtme işleminin ardından polyueranın yüzeye yapışması için yüzeye astar çekiliyor. Sıvı halde bulunan astar zemine net bir şekilde yapışıyor.

 

Teras Yalıtımında ve Diğer Alanlarda Polyuera Kaplama

Teras yalıtımı nasıl yapılır Gebze sorusunu soran birçok kişi teras yalıtımı dışında polyueranın kaplamanın hangi alanlarda kullanıldığını merak ediyor. Polyuera kaplamanın uygulanabileceği birçok ortamın bulunduğunu söylemek mümkün. Polyuera kaplama sanayi ortamlarında, köprü, otoyol ve tüneller vb. gibi çok sayıda sahada da yapılmakta. Polyuera kaplama sistemleri; kaliteli olması, kolay uygulanması nedeniyle çok fazla tercih ediliyor. Teras yalıtımlarını da hoş gösteren bu kaplama türü ekipler tarafından en çok yapılan kaplama çeşidi olarak biliniyor.Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

 

vyalitim Yorum yapılmamış

Teras Yalıtımı Gebze

Teras Yalıtımı Gebze

Yalıtım, genel anlamı ile tercih edilen nesneleri çeşitli dış etmenlerden korumak için önlem almak olarak tanımlanabilir. Eğer tercih edilecek olan yalıtım doğru malzemeler ile yapılırsa, uygulandığı nesneleri her türlü dış etmenlerden korur. Yalıtım yapılan alanlar uzun donem kaliteli şekilde kapandığı gibi, yapılan yalıtım da uzun süreler boyunca bozmadan kullanılabilir.

teras-yalitimi

Teras Yalıtım Uygulamaları Neden Tercih Edilir

Yalıtım uygulamaları birçok farklı zemin ve alan üzerinde uygulanabilmektedir. Binaların dış cephelerinde tercih edilerek ısıya karşı korunaklı bir yapı kazanılır. Suya karşı yapılan yatırımlar ile de şu geçirgenliği önlenir. Bu anlamda teraslarda tercih edilen yalıtım işlemleri de terasları her türlü dış etkilere karşı koruyucu özelliğe sahiptir.

Teraslar, binaların en dayanıksız alanlarıdır. Yağmur ile iç içe olan teraslar eğer yeterli önlemler alınmazsa kısa zamanda hasara uğrar. Yalıtım tercih edilen teraslar ile başta yağmur olmak üzere birçok dış etkiye karşı oldukça sağlam bir yapı kazanır. Teras yalıtımı Gebze bölgesinde yapılan yalıtım işlemleri ile teraslarda çok yönlü koruma sağlanır.

 

Teras Yalıtım Uygulamalarının Faydaları Nelerdir

Teras yalıtımı Gebze bölgesinde uygulanan yalıtım işlemleri, teraslara üstün bir kalite ve performans sağlar. Yalıtım uygulandıktan sonda teraslar su geçirmez bir özellik kazanır. Kapalı teraslarda uygulanacak yalıtım işlemlerinde teras soğuktan, kardan ve rüzgârdan da koruyucu bir özelliğe sahip olur. Bu sayede uzun donemde terasta oluşabilecek her türlü hasara karşı koruma sağlanarak, tadilat masrafları en aza indirgenir. Yalıtım uygulamalarında, uygulama yapıldıktan sonra kolay sökülmez. Bu özelliği ile uzun dönemde kullanım ömrü sunar. Doğal bir teknik olmasından dolayı sızıntı konusunda oldukça başarılıdır.

 

Teras Yalıtım Uygulamaları Nasıl Yapılır

Teras yalıtımı Gebze civarlarında verilen bütün hizmetlerde garanti koşulu ön plana çıkar. Yalıtım için tercih edilecek bölgede malzemenin sağlamlaştırılması için izolasyon malzemeleri ile yapılar yeni bir görünüme kavuşur. Zemin üzerine özel bir strafor malzemeden kaplama yapıldıktan sonra sıvama işlemleri yapılarak straforun zemine sabitlenmesi sağlanır. En son katta koruma katmanları bölgeye sabitlenerek teras daha kalın ve kaliteli bir görünüme kavuşur.