vyalitim Yorum yapılmamış

Bodrum Su Yalıtımı

Binaların bodrum katlarında en sık karşılaşılan sorunlardan biri nem ve rutubet oluşumudur. Aynı zamanda bodrum katlarda oluşan rutubet nedeni ile de ortama ağır ve kötü kokulu bir hava dolar. Oluşan ağır koku, insanların sağlığı için de büyük bir risk oluşturur. Toprak zemine bağlı olan bina duvarı iyi bir yalıtım yapılmamış durumda ise duvarlar en ufak su sızıntısını bile içine çekerek ciddi anlamda rutubet oluşmasına neden olur. Bu nedenle özellikle bodrum katlarda Bodrum su yalıtımı yaptırılması çok önemlidir.

bodrum-su-yalitimi

Bodrum Su Yalıtımı Hakkında Bilgiler

Rutubet oluşturan bodrum katlarının en bilinen ve en önemli sorunu su borularıdır. Duvarlarda bulunan su borularının sızıntı oluşturması, her yağmurda ve kış mevsimi boyunca duvarlara nem ve suyu çekmesi demektir. Bütün bir kış boyunca suyu çeken duvarlar rutubet oluşturarak gitgide tüm yüzeye yayılmaya başlar. Yayılan rutubet oluşturduğu kötü görüntü dışında, sağlık açısından da önemli bir tehlike olarak bilinir. Özellikle bebek ve çocuklarda uzun süre rutubetli ortamı soluma nedeni ile alerjik bir bünye ve astım, bronşit gibi hastalıklar daha fazla görülür. Bu sorunların yaşanmaması için bodrum su yalıtımı firmaları ile iletişime geçmeniz en doğru karar olur.

 

Bodrum Katları İçin Rutubete Karşı Su Yalıtımı

Bodrum katlarında yalıtımın yetersiz olması, yalıtımın yıpranması, duvar çatlamaları gibi sebepler dolayısı ile rutubet oluşur. Hatta ilerleyen zamanlarda oluşan rutubetten su sızıntıları da gelmeye başlar. Bodrum katlarda rutubete karşı yalıtım yüksek maliyetler nedeni ile dış cepheden sağlanamayabilir. Bu durumda iç yüzeylerden yapılacak olan bodrum su yalıtımı en kalıcı çözüm olur. Bodrum su yalıtımı yapan firmalar, yalıtımın uygulanacağı alana gelerek sızıntının kaynağını keşfederler. Daha sonra gerekli materyalleri kullanarak bu kötü duruma bir son verirler. Sorun içeriden veya dışarıdan kaynaklanıyorsa, yalıtım yapılacak alan iyice temizlenir. Su yalıtımını yapacak olan firma gerekli malzemeler ile iç ve dış ortamdan bir kaç kat olacak şekilde su geçirmeyecek şekilde yüzeyleri arındırır ve sağlamlaştırır. Sorunun kaynağını çözerek hem oluşan kötü ve ağır kokudan hem de sağlığınız için büyük bir tehlike olan rutubetten kısa bir süre içerisinde kurtulmanız sağlanır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir