vyalitim Yorum yapılmamış

Dilatasyon İzolasyonu Gebze

Dilatasyon İzolasyonu Gebze

Yapılar inşa edilirken bazı yerlerde boşluklar bırakılması gerekir. İnşaat öncesi yapılan planlamalarda bu boşluklar da hesaplanır ve projeye dâhil edilir. Bina inşaatlarında bırakılan bu boşlukların birtakım amaçları vardır. Titreme, hareket, deprem, genleşme gibi durumlar için bırakılan bu boşluklar fazlasıyla işe yarar. Binaların zaman içinde yapacağı bunlar ve benzeri hareketler düşünülerek tasarlanan boşluklarda bazı sorunlar meydana gelebilir. Bu yüzden de boşlukların başta su olmak üzere çeşitli etkenlerden korunması gerekir. Bunun için de izolasyon işlemleri gerekli hale geliyor. Bu boşluklara derz boşluğu denir. Derz boşluklarını kapatmak ve yalıtmak amacı ile uygulaman birtakım yöntemlere de dilatasyon izolasyonu adı veriliyor. Dilatasyon izolasyonu Gebze işlemleri ile bu yalıtım tekniği uygulanabilir. Uzman personeller tarafından yapılması gereken dilatasyon izolasyonu bilgi birikimi ve tecrübe ister. Bu yüzden dilatasyon izolasyonu konusunda uzman kişilerden yardım almak da önemlidir.

dilatasyon-izolasyonu

 

Dilatasyon İzolasyonu Yapmak İçin Gerekenler

Dilatasyon izolasyonu adı verilen işlem aşamalı bir şekilde yerine getirilir. Bunun için her aşamanın doğru ve eksiksiz bir şekilde uygulanması önemlidir. İlk olarak dilatasyon açıklığı denilen boşluğun iyice temizlenmesi gerekir. Boşluklar iyi bir şekilde temizlendikten sonra dilatasyon açıklığını doldurmak için kullanılacak malzeme yerleştirilir. Bu aşamadan sonra ise açıklığı kapatmak için çeşitli dolgular uygulanır. Dilatasyon izolasyonu Gebze işlemleri kapsamında daha sonra derz bantları yerleştirilir. Açıklığın iki tarafı da epoksi ve benzeri bir yöntem ile kapatıldıktan sonra da tekrar uç kısımlar da kapatılır. Bundan sonra yapılan birkaç profesyonel işlem de tamamlanınca dilatasyon izolasyonu bitirilmiş olur. Dilatasyon izolasyonu hem zor hem de detaylı bir iş olduğu için uzman firmalar tarafından yapılması doğru olur.

 

Dilatasyon İzolasyonu Yapmak Gerekli Midir?

Dilatasyon izolasyonu yapmak her bina için oldukça gerekli ve önemlidir. Aksi takdirde dilatasyon boşlukları su ve benzeri diğer etkenlere karşı izole edilmemiş olur ve bu durumdan çeşitli sorunlar meydana gelir. Dilatasyon izolasyonu Gebze firmalarından hizmet alarak bu izolasyon işlemini yapmak mümkündür. Bu konuda profesyonel hizmet almak kalıcı bir izolasyon yapmayı sağlar.Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir