vyalitim Yorum yapılmamış

Dilatasyon Yalıtımı Gebze

Dilatasyon Yalıtımı Gebze

Dilatasyon, herhangi bir bina inşa edilirken belirli aralıklar ile bırakılan boşluklara denir. Boylu boyunca bırakılan bu boşlukların birtakım oluşturulma sebepleri vardır. Genel olarak binada sonradan meydana gelecek hareketler düşünülerek tasarlanan bu boşluklarda yalıtım yapmak büyük bir öneme sahiptir. Deprem, genleşme, titreşim, oturma gibi hareketler için oluşturulmuş dilatasyon boşlukları binanın zaman içinde zarar görmesini engeller. Öncelikle su olmak üzere bazı etkenlerden korunması amacı ile bu boşluklara yapılan yalıtım işlemine de dilatasyon yalıtımı deniyor. Dilatasyon yalıtımı Gebze hizmetleri kapsamında her türlü binada bu yalıtım işlemini uygulamak mümkün hale geliyor. Aynı zamanda yalıtım işlemi kısa sürede tamamlanabilme özelliği sayesinde de daha faydalı olur.

dilatasyon-yalitimi

 

Dilatasyon Boşluğu Yalıtım İşlemi

Dilatasyon yalıtımı yapılmadan önce mutlaka boşlukların temizlenmesi gerekir. Bunun yanı sıra gerekli malzeme ve ekipmanları da eksiksiz olarak hazırlanması önemlidir. Boşluk temizlendikten ve bütün malzemeler hazırlandıktan sonra ise boşluğa, dolguyu aktarmak amacı ile fitil veya şırınga benzeri bir ekipman yerleştirilir. Dolgu olarak da epoksi esaslı birtakım ürünler ve benzeri şeyler kullanılabilir.  Bundan sonra ise derz bantları ve benzeri malzemeler kullanılarak dilatasyon yalıtımı sorunsuz bir şekilde tamamlanır. Dilatasyon yalıtımı Gebze işlemi ile kolay ve etkili bir şekilde bütün bu işlemler tamamlanır. Yalıtım işlemi uzun süre etkili ve kalıcı olması sayesinde de çok faydalı olur.

 

Dilatasyon Yalıtımında Neden Profesyonel Firma Desteği Alınmalıdır?

Dilatasyon yalıtımı yapmak isteyen kişilerin mutlaka profesyonel destek alması gerekir. Çünkü bu işlem birçok ürün ve ekipman ile yapılır. Bundan da önemlisi uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir iştir. Yalıtımın hem daha etkili hem de doğru bir şekilde yapılabilmesi için dilatasyon yalıtımı Gebze firmaları tarafından verilen profesyonel hizmetler tercih edilebilir. Bu hizmetlerin en önemli özelliği kısa sürede tamamlanması ve etkisinin kalıcı olmasıdır. Aynı zamanda ekonomik bir şekilde yalıtım yapmak için de profesyonel hizmetler daha avantajlı oluyor. Dilatasyon yalıtımı yaparak binalarda bırakılan boşlukların su ve benzeri etkenlerden korunması amacı ile uzman firma desteği her zaman alınabilir.Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir