vyalitim Yorum yapılmamış

Fayans Üzeri Yalıtımı Gebze

Fayans Üzeri Yalıtımı Gebze

Eski fayansların olduğu bölgelerde su yalıtımı yapmanın çeşitli yöntemleri vardır. Bütün fayansları kaldırarak alttan yalıtım yapmak hem işçilik hem de zaman yönünden olumsuz bir durumdur. Bunun önlenmesi için fayans üzerinden yalıtım yapma sistemleri en kısa çözümü sunar. Su geçirme riski olan fayanslarda yalıtım yapının ve zeminin korunması için önemlidir. Fayans üzeri yalıtımı Gebze ile siz de bu çözüme kolay bir şekilde kavuşabilirsiniz. Her türlü zeminde kullanım sırasında aşınma, eskime gibi sorunlar yaşanır. Su yalıtımı ile bu yüzeylerin yenilenmesi sağlanabilir. Yenilenen yüzeyler hem daha sağlıklı olur hem de daha dekoratif bir görünüme kavuşur.

fayans-üzeri-yalıtım

 

Fayans Üzeri Yalıtım Nasıl Yapılmalı?

Fayans üzeri yalıtımı Gebze balkon, teras, banyo gibi alanlarda fayanslarınızı sökmeye ihtiyaç duymadan yalıtım yapmanıza olanak sağlar. Yalıtıma başlamadan önce fayanslar kontrol edilir ve çıkma, dökülme tehlikesi olan fayansların sabitlenmesi sağlanır. Tamir edilen fayansların etrafında oluşan boşluklar uygun malzemeler ile doldurulur. Fayansların sabitlenmesinin ardından yalıtım aşamasına geçilebilir. Yalıtım öncesi temizlik işlemi yapılır. Toz ve kirden yüzey arındırılır. Daha sonra fayans yalıtım malzemesi uygulanır ve zemine oturması sağlanır. Uygulama malzemeye göre rulo ve fırça ile yapılabilir. Yalıtım ihtiyacına göre malzeme gerekirse iki kat halinde uygulanabilir. Yalıtım malzemesinin kuruması tamamlanmadan fayansların üzerinde yürünmemesi ve o bölgenin kullanılmaması gerekir. Kuruma tamamlandıktan sonra ise fayans kaplı bölgeler dilediğiniz gibi kullanılır hale gelir.

 

Fayans Yalıtımının Önemi

Fayansların yüzeyden su geçirmesi bütün yapı için riskli bir durumdur. Su ince bir kırıktan girse bile zamanla kendisine kılcal yollar bulur. Bu da yapının bütün alanlarına suyun dağılma ve ilerlemesine yol açar. İlerleyen su korozyona neden olabilir ve yapının taşıma gücünü azaltır. Suyun yol açacağı bir başka sorun ise küf ve nemlenmelidir. Aynı şekilde her iki sorun da yapıların kalitesini düşürür ve içinde yaşayanlar için sağlıksız sonuçlar yaratır. Fayans yalıtımına sadece fayansların su geçirme riskini kesmek olarak bakmamalıdır. Yalıtım bir yapının sağlıklı bir şekilde ayakta kalmasını sağlama açısından önemli bir noktadır. Fayans üzeri yalıtımı Gebze yapılarınızda oluşabilecek sorunların önlenmesini sağlayarak daha sağlıklı ve dayanıklı yaşam alanlarına kavuşmanızın önünü açar. Binalarınızın ömrünü uzatmak ve fayans kaplı alanların daha etkili bir biçimde kullanabilmesini sağlamak elinizdedir.Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir