vyalitim Yorum yapılmamış

Fayans Üzerine Şeffaf Yalıtım Gebze

Fayans Üzerine Şeffaf Yalıtım Gebze

Hizmetleri ile yapılan şeffaf yalıtım malzemeleri genel olarak uygulandığı alana kalite ve estetik görünüm sağlamaktadır.  Özellikle fayans gibi hassas yapılı dekorasyon malzemelerine koruma yapar.  Renksiz ve şeffaf bir yapıya sahip olduklarından dolayı fayansın görüntüsünü bozmazlar tam aksine olduğundan daha parlak ve ışıltılı bir gönümü sağlarlar.  Nefes alabilen bir yapıya sahip olduklarından dolayı hem iç hem de dış mekanlarda güvenle kullanılabilir. Fayans üzerine kullanılmamakla kalmayıp, granit, seramik, mermer, gibi dekorasyonu malzemelerinin üzerine de kullanımı uygundur. Zemine sürüldüğü andan itibaren kurumaya başlayan şeffaf yalıtım malzemelerinin uygulaması da oldukça basit ve pratiktir. Solvantin buharlaşması içermesi sayesinde sürüldüğü andan itibaren fayans üzerine kuvvetlice yapışıp, ağır darbe ve sürtmelere karşı zemine koruma sağlar. Aynı zamanda şeffaf yalıtım malzemeleri su geçirmez özelliğine sahip olup, suya karşı fayans üzerine sağlam bir film tabakası oluşturur.

fayans-üzeri-yalıtımı

 

Fayans Üzerine Şeffaf Yalıtım Nasıl Uygulanır?

Fayans üzerine şeffaf yalıtım uygulaması yaparken önce yüzey hazırlığı yapılır. Fayans üzerinde kırık ya da çatlak varsa bunlar tamir edilip, kir yağ toz pisliklerden arındırılır. Aşınmış derzlere dolgu yapılır. yerinden oynayan fayanslar yapıştırılır.  Yok olmuş olmuş mastik ya da silikonlar tamir edilip, fayans kusursuz bir şekilde şeffaf yalıtım uygulamasına hazır edilir.

Hemen akabinden şeffaf yalıtım yapıştırıcısı kutusunda ya da bidonunda güzelce çalkalanıp, bir kovaya boşaltılıp fırça ile fayans zemini üzerine sürülür ve işlem bittikten sonra kurumaya bırakırlar. Bir saat gibi bir zaman diliminde kuruyan şeffaf yalıtım temiz nemli bir bezle silinir.  Daha sonra bir kat daha şeffaf ısı yalıtım yapıştırıcısı sürülerek kurumaya bırakılır yine nemli bezle silinip, son katı da uygulayarak   fayans üzerine şeffaf yalıtım uygulaması tamamlanmış olur. Tabi ki bunu alanında uzman profesyonel ustalara yaptırmanız daha mantıklı olmaktadır. Bu hususta fayans üzerine şeffaf yalıtım Gebze firmaları bu hizmeti size kaliteli ve güvenli bir şekilde sunuyor.

 

Şeffaf Yalıtımın Avantajları

Fayans üzerine sürüldükten sonra bir sat gibi kısa zaman diliminde kuruyan şeffaf yalıtımlar soğuk uygulama olduğundan dolayı herhangi bir ısıtma ya da soğutma uygulamasına ihtiyaç duymamaktadır. Şeffaf renksiz ve parlak gibi yapıya sahip olduğundan dolayı fayansın dekroat5if görünüm bozmaz. Aksine   zemine daha parlak bir görünüm yaratır. Esnek yapılırdır ve baz tuz ve asitten etkilenmezler. Fayans üzerine yalıtım Gebze hizmetlerini tercih ederek, bu işlevsel ürünlere sahip olabilirsiniz.Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir