vyalitim Yorum yapılmamış

Havuz Su Yalıtımı Gebze

Havuz Su Yalıtımı Gebze

Yüzme veya süs havuzu olarak su biriktirme amaçlı kullanılan havuzlarda oluşan su sızıntılarını engellemek için alınan tedbir olan havuz su yalıtımı, su kaçaklarını bulmak ve iyi bir uzman kişilerden hizmet alarak önlenmektedir. Havuz su yalıtımı Gebze ile profesyonel su yalıtımı hizmeti belirli teknikler kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Yüzme veya süs havuzu fark etmeksizin su tahliye delikleri, su girişleri, pencereler, beton yapıda olan duvar ve zemin birleşimi gibi belirli noktalarda su yalıtımı ihtiyacının kaçınılmaz olmaktadır. Havuzlardaki derz dolguların aşınması ve seramik yapıştırıcının bir noktadan sonra yetersiz kalması nedeniyle su basıncına dayanıklı olmasını sağlayan kaliteli bir yalıtım hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır.

havuz-su-yalıtımı

 

Havuz Su Yalıtımı Özellikleri Nedir?

Sızdırma probleminden kaynaklı ortaya çıkan bir ihtiyaç olan havuz su yalıtımı, belirli adımlar uygulandığı takdirde çözüme kavuşmaktadır. Bu çözümler için havuz su yalıtımı Gebze ile çözüm sağlamak mümkün olmaktadır. Öncelikli olarak havuzun yüzey hazırlığını gerçekleştirmek amacıyla beton tozdan tamamen arındırılmalıdır. Yüzey basınçlı su ile yapılması mümkün olan bu uygulama ile zarar gören veya sağlam olmayan kesimlerin yüzeyden temizlendirilerek arındırılması ve su ile nemlendirilmesi gerekmektedir.

Sızdırmayı önlemek amacıyla dikey ve yatay köşeler uygun harç ile uygulama yapılır. Sülfat dayanımı gerektiği takdirde ise gerekli bulunan harç uygulaması yapılarak su yalıtım katmanı için su ile nemlendirilen yüzeylerde elastik su yalıtım harcının kullanımı gerçekleştirilmelidir. Negatif su basıncı oluşumuna karşı hem pozitif hem negatif su basıncına dayanıklı su yalıtım harcı uygulanarak kullanım talimatları uygulanmalıdır. Belirlenen yalıtım malzeme harçlarının yüzeye 2 kat ve bir önceki kata dik doğrultuda olacak şekilde uygulanması gerekmektedir. Uygun harçlar uygulanarak havuzun iç yüzeyinde yer alan seramikler yapıştırılarak ve seramik arası derz dolgular yapılarak su yalıtımı tamamlanmaktadır.

 

Havuz Su Yalıtımı Nelere Dikkat Edilmelidir?

Havuz su yalıtımı Gebze yüzme veya süs havuzlarındaki kaçakların önlenmesinde büyük önem taşımaktadır. Bu yalıtımın gerçekleştirilmesi için dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Yalıtım sürecinin ilk aşaması olan hafriyat ile havuzun farklı zemin güvenliğine sahip bir platformda yer alması sağlanmaktadır. Perdelerin oluşumu olan ikinci aşama ile hafriyat aşamasında dökülen radye betonları ile betonarme perde betonu arasındaki sürecin farklı olmasıyla kaynamalarının sağlanması mümkün olmadığı için soğuk derz oluşturularak önlem alınmaktadır. Üçüncü aşama olan tabliye betonlarının dökülmesinde ortaya çıkan çatlakların oluşumu sorunu nedeniyle perde duvarlar ile birlikte dökülerek ortaya çıkması olası sorun ortadan kaldırılmaktadır. Son olarak denge deposu ile suyun seviyesinin ayarlanması gerekmektedir.Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir