Tavanlarda görülen damlalar ve su lekeleri, ıslak duvarlar ve banyoya bitişik duvarlarda kabaran boya ve duvar kağıtları sık sık ve yoğun su teması gözlenen bu durumlarda suyun verdiği hasarlardan sadece bazılarıdır.

Özellikle hotel, AVM ve iş merkezi gibi hizmette ara verilemeyen binalarda tuvalet, duş alanı, WC, mutfak, çamaşırhane, hamam, banyo gibi ıslak hacimlerin izolasyonunun hatasız ve sorunsuz olarak yapılması büyük önem taşımaktadır. Modern konutlarda ise yaşam konforunun sağlanması için ıslak hacim yalıtımı yapılması kaçınılmazdır.

Islak hacimlerin eksiz ve derzsiz şekilde kalıcı olarak yalıtılması için gerekli tüm ürünler ve detay çözümleri KÖSTER ürün gamında mevcuttur.

Dilatasyon Yalıtımı

Islak hacimlerin su yalıtımı genellikle elastomerik reçine esaslı su yalıtımı ile yapılmaktadır. KÖSTER BD 50 elastomerik reçine esaslı su yalıtımı ürünü fırça veya rulo ile sıva, şap, astarlanmış alçıpan gibi yüzeylere sürülür. Kısa surede kuruduktan sonra (sıva veya benzer uygulama gerektirmeden) uzerine fayans uygulaması yapılır.

Daha ekonomik bir alternatif olarak cimento esaslı urunler ile de uygulama yapılabilmektedir. Bu tip urunler  toz ve sıvı bileşenlerden oluşmaktadır ve şantiye ortamında su ile karıştırılarak surulebilirlebilir kıvamlı bir harc haline gelmektedir. KÖSTER 2K Flex ve KOSTER NB Elastik 2K urunleri ıslak hacimlerin su yalıtımında tercih edilen cimento esaslı urunlerdir.

Islak Hacim Yalıtımı Hizmeti hakkında daha fazla bilgi için bizim ile iletişime geçebilirsiniz aynı zamanda ürün kataloğumuzu inceleyebilir, teklif alabilirsiniz.

TEKLİF AL   KATALOG   +90 (262) 742 25 20