vyalitim Yorum yapılmamış

Kristalize İzolasyonu Gebze

Kristalize İzolasyonu Gebze

Su yalıtımı günümüzde pek çok yapıda uygulanıyor ve binaların daha iyi olmasını sağlıyor. Günümüzde inşaat sektörünün en önemli gerekliliklerinden biri haline gelen yalıtım için farklı teknikler uygulanabiliyor. Bu yüzden de özellikle su yalıtımı alanında birçok şekilde hizmet veriliyor. Su yalıtımı yapılarak binaların hem daha uzun bir kullanım ömrüne sahip olması hem de yaşam alanlarında rutubetin önlenmesi ve daha konforlu bir bina sunulması mümkündür. Bu yüzden su yalıtımı çok büyük bir öneme sahip oluyor. Betona sızan sular hem betonu hem de betonun içinde yer alan demiri çürümeye doğru götürür. Günümüzde etkili ve faydalı bir izolasyon tekniği olarak kullanılan kristalize izolasyon ile betonun suya karşı dirençli olması sağlanır. Yani kristalize izolasyonu Gebze işlemleri ile betonun su geçirmez bir yapıya sahip olması sağlanır. Kristalize izolasyon yöntemi ile hızlıca su yalıtımı yapmak ve bu sayede de suyun meydana getireceği sorunları önlemek mümkündür.

kristalize-izolasyonu

 

Kristalize İzolasyon Genel Olarak Nedir?

Betonarme bir yapı inşa edilirken birçok yerde kılcal çatlaklar meydana gelmesi mümkündür. Bu çatlaklardan ise su sızıntıları meydana gelir. Çatlaklardan sızan su zaman içinde betonun ve dolayısı ile de içinde bulunan demirin eskimesine ve hasar görmesine neden olur. Aynı zamanda binaların daha çabuk yıpranması da bundan kaynaklanır. Kristalize izolasyon yöntemi ile betonun içinde yer alan çatlaklar özel bir yöntem ile doldurulur ve beton tamamen su geçirmez bir hale gelir. Betona kazandırılan su geçirmezlik özelliği sayesinde de başarılı bir şekilde su yalıtımı yapılmış olur. Günümüzde bu yöntem birçok farklı alanda yaygın şekilde tercih edilmesi ile biliniyor. Kristalize izolasyonu Gebze işlemleri kapsamında bu betonda bu şekilde yalıtım sağlanır.

 

Kristalize İzolasyon Sonrası Tekrar Çatlak Oluşumu

Kristalize izolasyon yapıldıktan sonra betonda tekrar çatlak meydana gelir ise kullanılan malzeme sayesinde tekrar betonda kristaller oluşur ve yalıtım özelliği kazandırılır. Kristalize izolasyonu Gebze hizmetleri bu sayede fazlasıyla yararlı oluyor. Kristalize izolasyonu hem yapı içinden hem de yapı dışından hızlıca uygulamak mümkündür.Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir