vyalitim Yorum yapılmamış

Kristalize Yalıtımı Gebze

Kristalize Yalıtımı Gebze

İnşa edilme sırasında betonarme yapılarda beton prize takıldığı zaman ince düzeylerde çatlaklar meydana gelir. Duvar üzerinde meydana gelen çatlaklardan içeriye su sızar. Sızan bu sular bina içerisinde yer alan demire zarar vererek çürümesine neden olur. Kristalize yalıtımı Gebze oluşan bu sorunların önlenmesine yardımcı olur. Kristalize yalıtım, uygulama öncesinde suya doyan beton üzerinde yer alan çatlağın içerisine girer. Suda erimeme özelliği olan kristallerden üretir ve duvarı su geçirmeyecek bir hale getirerek koruma altına alır. Beton su alsa ve çatlak oluşsa dahi malzemeler su ile tepkimeye girerek betonun yalıtımını sağlar. Kristalize yalıtım sistemi yapının hem içerisinden hem de dışından uygulanabilir.

kristalize-yalıtımı

 

Kristalize Yalıtım Nerelerde Kullanılır?

Kristalize yalıtımı Gebze kullanım alanları birbirinden farklıdır. Doğru yerde kullanılması durumunda avantaj sağlar. Betonda su yalıtımı alanında, su depolarında, istinat duvarında, tünelde, binaların iç ve dış yüzeylerinde, yatay ve düşey uygulamalar sırasında, ıslak zeminde, banyolarda ve tuvaletlerde kullanılan bir sistemdir. Çimento esaslı olan bir sistemdir. Özel olarak üretilen tane boyutları bulunur. Ürünlerin performansını arttırmaya yardımcı olan kimyasal katkıları bulunur. Sızıntı içeren yüzeylerin sularına karşı koyarak binanın hem içten hem de dıştan korunmasına yardımcı olur. Tek bileşenli olarak kullanılan ve hem içten hem de dıştan uygulanabilen bir sistemdir. Bu sayede büyük oranda bir koruma sağlamaya yardımcı olur.

 

Avantajları Var Mıdır?

Kristalize yalıtımı Gebze binalara ve yapıldığı yüzeylere büyük oranda avantaj sağlayan bir sistemdir. Hazırlanma işlemi oldukça kolay bir şekilde yapılır. Aynı zaman da uygulanma işlemi de oldukça kolay bir şekilde yerine getirilir. Kişilerin çalışması için oldukça uygun bir çalışma süresi sağlar. Düşey uygulamalarda kullanılması durumunda herhangi bir kayma yapma durumu olmaz. Yüksek derecede bir yapışma özelliği vardır. Yaşanan donma ve çözünme döngüsüne karşı bir dayanıklılığı vardır. Uygulamanın fırça ile ya da mala ile yapılır. Bulunan boşlukların doldurulmasını sağlayarak su yalıtımının sağlanmasına yardımcı olur. Aynı zaman da uygulanan bu sistem betonun suyun korozyonundan korunmasına da yardımcı olur.Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir