vyalitim Yorum yapılmamış

Membran Bohçalama Gebze

Membran Bohçalama Gebze

Bohçalama işlemi son zamanlarda yaygın bir şekilde yapılıyor. Birçok alanda tercih edilen bohçalama, binaların temelinde yapılan bir işlemdir. Su yalıtım işlemi olarak tanımlanabilen bohçalama, bina temelini bir membran tabakası ile çevreleme ile yapılan işlemdir.  Temellerde yapılma amacı her ne kadar su yalıtımı olsa dahi membran bohçalama işlemi farklı faydaları ile de inşaat sektöründe fazlasıyla ön plana çıkıyor. Bina temelinde yer altı suları ve yer altında bulunan çeşitli maddelerin oluşturduğu etkiyi gidermek amacı ile membran bohçalama Gebze hizmetleri çok işe yarıyor. Membran bohçalama işlemi ile temeli daha iyi ve sağlam bir hale getirilen binalar normalden daha uzun bir kullanım ömrüne sahip olur. Aynı zamanda deprem ve benzeri durumlarda da temeli daha sağlam olduğu için dayanıklı olur.

membran-bohcalama

 

Membran Bohçalama Yapmak İçin Sebepler

Günümüzde yapılan inşaatlarda betonun ve temelin herhangi bir destek almadan suya karşı dirençli olması beklenemez. Bu yüzden de betonun daha kaliteli olmasını sağlamak ve yer altı sularını geçirmesini önlemek amacı ile birtakım işlemler yapılır. Membran bohçalama bunlardan sadece bir tanesidir. Ancak çok fazla etkili ve kullanışlı olduğu için inşaat alanında her zaman kullanılması mümkündür.  Membran bohçalama Gebze firması aracılığı ile verilen hizmetler doğrultusunda her türlü bina temelinde işlem yapmak mümkündür.

 

Membran Bohçalama İşlemi Nasıl Yapılır?

Membran bohçalama genel olarak iki şekilde yapılır. Bunlar iç ve dış bohçalama olarak ayrılır. İçten bohçalama kapsamında ilk olarak bir yalıtım tabakası hazırlanır ve bu tabaka bohça içine düzgün bir şekilde yerleştirilir. Daha sonra membranı sarmak amacı ile düzgün ve sorunsuz bir zemin yapılır. Membranın dikkatli bir şekilde sarılması ile de işlem tamamlanır. Dıştan yapılan işlemde ise ilk olarak beton tamiratı yapılır ve betonun izolasyona uygun olması sağlanır. Daha sonra da membran bohçalama yapılır. Membran bohçalama Gebze hizmetleri kapsamında birçok farklı bina temeli daha iyi olur. Yer altı suları sebebiyle meydana gelen sorunlar önlenir ve binanın kullanım ömrü normalden çok daha uzun olur.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir