vyalitim Yorum yapılmamış

Membran Bohçalama Gebze

Membran Bohçalama Gebze

Bina temelleri genellikle zaman içinde çeşitli izolasyon sorunları ile karşılaşabilir. Herhangi bir bina inşaatı kendi başına izolasyon yapılmış halde tamamlanmaz. Bunun için inşaata destek olmak amacı ile çeşitli uygulamalar yapılır. Bunlardan bir tanesi de membran bohçalamadır. Membran bohçalama işlemi genel olarak her binada kullanıma uygundur. Aynı zamanda etkili ve faydalı olur olması sayesinde çok sayıda binada bohçalama yöntemi tercih ediliyor. Temel izolasyonu konusunda çok işe yarayan bohçalama işlemi binaların yer altı suları ve çeşitli etkenler karşısında daha dayanıklı olmasını sağlıyor. Bu etkenler daha çok bir binanın kullanım ömrünü kısaltan ve binaya zarar veren şeyler olduğundan membran bohçalama Gebze işlemleri ile her bina daha kaliteli şekilde inşa edilebilir. Bohçalama işlemi profesyonel bir şekilde yapılarak hem kaliteli hem de sorunsuz bir temel oluşturmak mümkündür.

memran-bohcalama

 

İçten Ve Dıştan Membran Bohçalama

Bina temellerine uygulanan membran bohçalama işlemi genel olarak iki farklı şekilde karşımıza çıkıyor. Bunlar içten ve dıştan membran bohçalamadır. İçten membran bohçalama işleminde ilk olarak özel bir yalıtım tabakası hazırlanır. Hazırlanan bu tabaka bohça içine sorunsuz ve dikkatli bir şekilde yerleştirilir ve daha sonra membranı oturtmak için gerekli pürüzsüz bir zemin hazırlanır. Bundan sonra da birtakım işlemler tamamlanır ve membran içten olacak şekilde temele sarılır. Dıştan bohçalama işleminde ise ilk olarak uygulama yapılacak perde beton izolasyon için hazır bir hale getirilir. Bundan sonra da membran hazırlanır ve dıştan olacak şekilde temele sarılır. Membran bohçalama Gebze işlemleri içten ve dıştan olarak profesyonel şekilde böyle yerine getirilir. Bohçalama, bina temelleri için en ideal yalıtım işlemlerinin başında gelir.

 

Membran Bohçalama Fiyat Seviyesi Nedir?

Membran bohçalama işleminde genel olarak birçok farklı fiyat seviyesi ortaya çıkar. Bunun sebebi ise her binanın farklı zemine sahip olabilmesidir. Temele bağlı olarak belirlenen membran bohçalama Gebze fiyatları genel olarak uygun seviyededir. Membran bohçalama hem etkili olması hem de ekonomik bir temel yalıtım uygulaması olması sayesinde çok fazla tercih ediliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir