vyalitim Yorum yapılmamış

Membran Yalıtımı Gebze

Yalıtım uygulamalarında kullanılan ve birçok özelliği ile dikkat çeken membran kullanımı günümüzde giderek artmıştır. Sağlıklı ve uzun ömürlü bir binanın çeşitli etkenlerden etkilenmeden ayakta kalması amacıyla membran uygulamaları son dönemlerde önem taşıyan konuların başında gelmektedir. Günümüzde zorunlu olarak gerçekleştirilen bu uygulamalar ısı ve su yalıtımı konusunda birçok avantajı da beraberinde getirmektedir.

membran-yalitimi

Isı Ve Su Yalıtımının Önemi

Su yalıtımı ve ısı yalıtımı konusunda oldukça etkili olan membran uygulamaları neme karşı da oldukça koruyucu özelliğe sahiptir. Sadece ısı değil, su ve neme karşı da dayanıklı olan bu uygulamalar bina yapımında zorunlu olarak kullanılmaktadır. Membran yalıtımı Gebze hizmetlerinden yararlanmak istediğinizde mutlaka bu konuda deneyimli ve profesyonel hizmet sunan firma seçimini özen göstermeniz gerekmektedir.

Membran Yalıtımı Özellikleri Nelerdir

Kullanımı giderek artan membran uygulamaları 1 metre genişliğinde olup 10 metre uzunluk ölçüsü ile rulo halinde kullanıma sunulmaktadır. Kullanılan malzemeye göre membranların ağırlıkları da farklılık gösterebilmektedir. Ortalama membran ağırlıklarına baktığımızda ise 50 kilodan 70 kiloya kadar değişen rulo malzemeleri ile satışa sunulduğunu görmekteyiz. 10 santim olacak şekilde yapıştırılan membranların ek yerleri ıslatılmak sureti ile ziftin eritilmesi ile kullanılıyor. Yaşam alanlarımızın olmazsa olmazı konumunda olan bu ürünleri yağmur kar sularının kesinlikle membran altına geçmişini engelleyecek şekilde dizayn edilmiş olup membran yalıtımı Gebze hizmetleri ile binalarda bu uygulamalar oldukça fazla kullanılmaktadır.

Membran Yalıtımı Çeşitleri ve Kullanımı

Kullanılan bu membranların ikiye ayrılmakta olup, dış yüzey olarak taşlı membran ve düz membran olarak 2 kısımda kullanılmaktadır. Günümüzde binaların en önemli parçalarından bir tanesi olan bu ürünler uzman personel eşliğinde uygulaması yapılıyor olması önemlidir. Yalıtım malzemesi olarak kullanılan bu ürünler uzman personelin bilgisi ve deneyimi ile profesyonel şekilde yalıtım malzemesi olarak kullanılmaktadır. Son derece ustalık gerektiren bu uygulama su yalıtım konusunda en çok tercih edilen malzemelerden ve uygulamalardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yüksek ateş ile yapılan ek yerlerinin doğru şekilde yapılıyor olması su ve ısı geçirmezliğinin artmasını sağlayacak faktörler arasında yer almaktadır. Sizde membran yalıtımı Gebze hizmetleri konusunda profesyonel destek almak istersiniz bu konuda kurumsal adreslerden yararlanabilirsiniz.Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir