vyalitim Yorum yapılmamış

Negatif Taraftan Su Yalıtımı Gebze

Negatif Taraftan Su Yalıtımı Gebze

Negatif taraftan su yalıtımı Gebze uygulamaları bodrum katlarında meydana gelen su yalıtım problemlerinin çözülmesine yardımcı olur. Bu sayede bina dışında yer alan su yalıtımının yapılıp yapılmadığı bodrum katından anlaşılır. Negatif olarak yapılan yalıtım sistemi akmakta olan suya karşı yapılır. Aynı zamanda su akışının bile olması yalıtımın yapılması için oldukça doğrudur. Binaların ömürlerinin kısalmasına ve zarar görmesine neden olan durum bodrum katında negatif taraftan su yalıtımının bulunmamasıdır. Su yalıtımının yapılması binanın suyun verdiği zararlı etkilerden korunmasına yardımcı olur. Uygulama suya karşı yerine getirilir. Ancak gerekli olması durumunda nem ve rutubetten binanın korunması içinde uygulanır. Bu uygulama insan sağlığı için oldukça faydalıdır.

negatif-taraftan-su-yalıtımı

 

Uygulama İşlemi Nasıl Yerine Getirilir?

Negatif taraftan su yalıtımı Gebze uygulaması yerine getirilmeden önce zemin hazırlanır. İşlemin devamında zemin içerisinde yer alan ahşaplar ve plastik malzemeler dışarı çıkartılır. Beton üzerinde yer alan soğuk derzlerin tamir edilmesi ile işlemin devamı yerine getirilir. Temel birleşimlerinde pah çalışmasının yerine getirilmesi gerekir. Yüzeyin hazırlanması işleminin tamamlanmasının ardından yıkanmış olan ve nemli olarak bulunan zeminin üzerine işlem güzel bir şekilde yerine getirilir. İşlem sırasında herhangi bir sorun meydana gelmez. İşlem kolay bir şekilde aynı zaman da kısa süre içerisinde tamamlanarak teslim etme işlemi de yerine getirilir.

 

Negatif Taraftan Su Yalıtımı Hakkında Detaylı Bilgi

Negatif taraftan su yalıtımı Gebze uygulamasının yerine getirilebilmesi için perde beton bir yüzeye sahip olunması gerekir. Beton yüzey üzerinde su geçirmeyen bir tabaka meydana getirilerek su geçiş işleminin sona ermesi sağlanır. Uygulamanın yerine getirilebilmesi için yüzey üzerinde herhangi bir boyanın ya da sıvanın bulunmaması gerekir. Bu malzemelerin bulunması durumunda da temizleme işleminin yerine getirilmesi gerekir. Zemin üzerinde aynı zaman da fayans şap şeklindeki kaplamalarında bulunmaması gerekir. Uygulama genel olarak su gelmesinin oldukça yoğun olduğu, çatlakların bulunduğu yani su alacağı kesin olarak bilinen alanlara uygulanır. Bu sayede su alma işlemi sonlandırılmış olur. Uygulama sonrasında herhangi bir su alma olmaz.Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir