vyalitim Yorum yapılmamış

Negatif Yönden Su Yalıtımı Gebze

Negatif Yönden Su Yalıtımı Gebze

Negatif yönden su yalıtımı Gebze binalarda oluşan su baskınlarında ve su sızıntısı sorunların de uygulamanın dıştan yapılmaması durumunda uygulama iç taraftan yerine getirilerek binanın çökmesi durumu ortadan kaldırılmış olur. Su sızıntıları binaların en fazla bodrum katında yaşanır. Binada bu şekilde bir sorun yaşanmak istenmemesi durumunda binaya negatif yönden su yalıtımının yapılması gerekir. Bu sayede binanın su alması ya da binada su baskınının önlenmesi için bu durum oldukça önemlidir. Bu sayede herhangi bir sorunun meydana gelmesi ya da yaşanması sıkıntıları ortadan kaldırılmış olur.

negatif-yonden-su-yalitimi

 

Aşamaları Nelerdir?

Negatif yönden su yalıtımı Gebze işlemi iki aşamada meydana getirilir. Öncelikle hazırlık çalışması uygulanır. Bu işlem sırasında iç duvarların hazır hale getirilmesi işlemi tamamlanır. Bu işlemden doğru bir sonuç alabilmek için yüzey üzerinde ham betonun yer alması gerekir. Su yalıtımının yapılacağı alanda herhangi bir malzemenin bulunması durumunda bunların da temizlenmesi işlemi yerine getirilir. İşlemlerin tamamlanmasının ardından hazırlık aşaması sona ermiş olur. Hazırlık aşamasının sona ermesinin ardından işlemin uygulanması aşaması meydana getirilir. Bu aşamada işin uzmanı olan kişiler işlemi yerine getirir. İşlem hızlı bir şekilde tamamlanır. Su baskınının yaşandığı, bodrum, asansör boşluğu, havuzların dış kısımları şeklindeki alanlarda bu uygulama yapılır. Uygulamanın yapılması ve sona ermesinin ardından dayanıklı ve aynı zaman da uzun ömürlü olan bir astar ile birlikte daha dayanıklı bir koruma işlemi yerine getirilir.

 

Negatif Yöntem Su Yalıtımının Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Negatif yönden su yalıtımı Gebze uygulamasının sağladığı belli avantajlar vardır. Bu avantajların en önemlisi yapıldığı bölenin su alma olasılığını ortadan kaldırır. Bina içerisinde uygulanma özelliği vardır. Uygulama inşaat sonrasında da herhangi bir zaman diliminde yerine getirilebilir bir özelliğe sahiptir. Bu da uygulamanın sağladığı en önemli özellikler arasında yerini alır. Uygulamanın yapılmasının ardından bulunduğu bölgenin hem iç taraftan hem de dış taraftan su ile ilgili bir korunma sağlanmış olur. Binaların su baskını yaşaması durumu ortadan kaldırılmış olur. Kolay olarak da uygulanır.Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir