vyalitim Yorum yapılmamış

Perde İzolasyonu Gebze

Perde İzolasyonu Gebze

Perde izolasyonu Gebze teras çatılarında, bina çatılarında kullanılan bir sistemdir. Perde izolasyonu yapının temelinde yer alan ve taşınmasına yardımcı olan temele su basmasına demir ile donatılarak inşa edilmiş olan duvarın dış etkilerden korunması için ilişkisinin kesilmesine yardımcı olan sisteme verilen uygulamadır. Perde sisteminin betonlarının belli bir kısmı toprağın altında kalır. Bir kısmı ise toprak altında bulunmaz. Toprağın altında kalmayan kısmı yapının sağlamlığının etkilenmesine neden olabilir. Toprağa yaslanmış olan beton perde ya da duvara suyun dışardan gelme olasılığını engeller. Sistem betona suyun gelme olasılığını en aza indirerek zararlı etkilerinden korunmasına yardımcı olur. Bu nedenle de yapılması gereken önemli durumlardan birisidir.

perde-izolasyonu

 

Uygulama İşlemi Yerine Nasıl Getirilir?

Perde izolasyonu Gebze uygulamasının yerine getirilmesi için belli durumlar yerine getirilmelidir. Uygulamanın yapılması için öncelikle zeminin kaplanması gerekir. Kırılması gereken yerler var ise oralar kırılır ve tamir harcı ile tekrardan doldurulur. Matkap yardımı ile içeri de bulunan basınçlı hava ile temizleme işlemi yapılır. Temizleme işleminin bitmesinin ardından temizlenmiş olan boşluklara özel bir malzeme ile doldu işlemi uygulanır. Uygulama öncesinde yapılan hazırlık işlemlerinden birisi de dış yüzeyde bulunan köşelerin ovalleştirilmesi işlemi için uygulanan homojen dağılma durumunun sağlanmasıdır. Uygulama işlemi sırasında son uygulama olarak kullanılan ürünün üzerine esaslı ve aynı zaman da kaliteli bir astar çekilerek gerekli olan hazırlık işlemleri yerine getirilir.

 

Bunlara Dikkat Edilmelidir

Perde izolasyonu Gebze işlemleri sırasında dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Likit yalıtımının uygulama işleminin sona ermesinin ardından performansının durumunun değerlendirilmesi gerekir. Doğru malzeme kullanılarak işlemin yerine getirilmesi gerekir. Beton üzerinde yerine getirilen işlemler ve tamiratlar sırasında dikkatli davranılmalıdır. İşlemlerin doğru bir şekilde yerine getirilmesi gerekir. Aynı zaman da kaliteli bir malzemenin kullanılması gerektiği için maliyetli de olan bir işlemdir. Ancak sonrasında tekrardan bir sorun meydana gelmemektedir. Bu nedenle de maliyetli olan işlemin yapılması durumunda en doğru işlem yapılmış olur. İzolasyon işlemi yerine getirilirken mevsimlerin ve iklim şartlarının göz önünde bulundurulması oldukça önemlidir. Uygulamanın yapılması durumunda herhangi bir sorun oluşmaz.Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir