vyalitim Yorum yapılmamış

Perde Sürme İzolasyonu Gebze

Perde sürme izolasyonu Gebze

Uygulamasının sürme esaslı malzemelerinin eksiz olması ve beton aralarında herhangi bir boşluğun bulunmaması durumunda en fazla tercih edilen sistemdir. Ürünler toprağın içerisinde yer alan alkalilere karşı bir dayanıklılığının bulunması gerekir. Su yalıtım işleminin sona ermesi durumunda hafriyatta herhangi bir zedelenmenin olmaması için kullanılan sıvı katmanı ve aynı zaman da levha yer almaktadır. Bu sayede herhangi bir zararın oluşması durumunun önüne geçilmiş olur. Bu işlemler yapılmadan işlem yerine getirilmez. Bu nedenle de oldukça önemli olan işlemler arasında yerini alır.

perde-surme-izolasyon

 

Hangi Problemler Karşısında Bu İşlem Yerine Getirilir?

Perde sürme izolasyonu Gebze temel olarak yerine getirilecek olan işlemlerde öncelikle yeraltı suyunun basıncı düşürülür. Betonun su geçirme durumunun hazırlanması ile izolasyon işlemi yerine getirilmez. Yalıtım işleminin yapılması durumlarda içeriye su girme işlemi meydana gelir. Bu da binanın ömrünün kısalmasına aynı zamanda da birçok zarara neden olur. Suyun içerisi girmesi durumunda daha birçok sorun da meydana gelir. İç mekânlarda rutubet oluşmasına neden olur. Aynı zaman da bu durum kişilerin yaşam konforunun da düşmesine neden olur. Ürünler ile birlikte bohçalama yöntemi kullanılarak yerine getirilen su yalıtım uygulaması ile beraber oluşmuş ve oluşabilecek olan bütün olumsuzluklar ortadan kaldırılır. Bu da büyük oranda sorunların ortadan kalkmasına yardımcı olan bir durumdur.

 

Uygulama Hangi Aşamalar İle Yerine Getirilir?

Perde sürme izolasyonu Gebze uygulaması için öncelikle yüzey hazırlığı meydana getirilir. Bu aşamada zemin üzerinde bulunan bütün malzemeler kaldırılarak. Zemin hazır bir hale getirilmeye çalışılır. Diğer bir aşama da ise sızdırma işleminin devam etmemesi için hem iç hem de dış mekanlarda bulunan köşeler yumuşatılır. Diğer bir aşama da ise yalıtım katmanı uygulaması yerine getirilir. Uygulama sırasında zemine iki defa uygulama yapılır. Bu sayede garantili olarak işlem yerine getirilmiş olur. Aynı zamanda su basıncında da düşmeler meydana gelir. Derzlerin yalıtılması aşaması da önemli olan aşamalardan birisidir. Son olarak yerine getirilen aşama ise koruma katmanının uygulanması aşamasıdır.Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir