vyalitim Yorum yapılmamış

Şeffaf Su Yalıtımı Gebze

Şeffaf su yalıtımı Gebze

Bir tür su yalıtım çeşididir. Genel olarak balkonlarda kullanılır.  Oldukça sağlam ve dayanıklı bir malzemedir. Su yalıtımı malzemeleri içeresinde en çok kullanılanı şeffaf olanıdır. Bölgeye derz ya da zeminlere film oluşturmadan emprenye olur. Adından anlaşılacağı gibi şeffaf bir malzemedir ve uygulandığını yüzeyin ya da zeminin görüntüsünü bozmaz.  Hava alabilen bir özelliğine sahip olan Şeffaf su yalıtım malzemesi uygulandığı yere iyi yapışır ve asla renginden atma yapmaz ve sertleşme yapmadan uzun yıllar ilk günkü kalite de kullanım imkânı sunar.

seffaf-su-yalitimi

 

Şeffaf Su Yalıtımı Kullanım Alanları Nelerdir?

Şeffaf su yalıtım malzemesi hem iç hem de dış cephelerde güvenle kullanılabilir özelliğe sahiptir. Kolay işçiliğe sahip olan şeffaf su yalıtım malzemesi uygulandıktan bir saat içinde kurur. Kullanım alanları ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Granit, seramik, traverten ve mermer gibi malzemelerle döşeli teras katlarda
  • Yine seramik, balkon ve fayans malzemesi kaplı çatı ve balkonlar,
  • Suyun yoğun olduğu kaplıca ve havuzlara
  • Evimizin mutfak tuvalet banyo gibi alanlarında
  • Şap, sıva ya da beton kaplı zeminler
  • Doğal taş ve taş kaplamalı yüzeylerde
  • Mozaik, mermer, BTB vs. kapalı dış cephelerde

Şeffaf su yalıtım Gebze hizmet seçenekleri ile yaşam alanlarınızı balkon teras mutfak banyo ve tuvalet gibi alanlarına bu yalıtımı uygulayabilir uzun dönem ilk günkü kalitesinde kullanabilirsiniz.  Özellikle alanında profesyonel ekipler şeffaf su yalıtım gibi kaliteli ve sağlam malzemeler ile yapılan su yalıtım size uzun süre güvenli garantili ve ekonomik kullanım imkânı sunar.

 

Şeffaf Su Yalıtımı Kullanımının Faydaları

Şeffaf su yalıtım özellikle suyun ve nemin yapılara verdiği zararı engeller yapılarınınız uzun ömürlü olmasını sağlar. Yapıların uzun ömürlü ve sağlam olması ekonomik açıdan olumlu olmaktadır.  Günümüzde bir yapının aynı kalitedeki kullanım ömrü 50 ile 60 yıl kadardır. Suyun ve nemin olumsuz etkileri baz alınırsa, yapıların kullanım ömürlerinin azaldığının en önemli neden ise suyun ve nemin verdiği zararlardır. Ayrıca su yalıtımını fiyatları binanın komple maliyetini %3’ü kadar bir oranda seyir eder.  Binaların dayanıklılığı göz önünde bulundurulması gereken önemli bir kon olurken, şeffaf su yalıtımının sağladığı fayda ve avantajların maliyetten daha önemli bir konu olduğu sonucuna varılır. Şeffaf su yalıtım Gebze kurumsal firmalarından bu hizmeti alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir