vyalitim Yorum yapılmamış

Teras Su İzolasyonu Gebze

Su izolasyon uygulamaları zeminlerdeki su sızıntısına karşı önlem almak için tercih edilen yöntemlerdir. Teraslar ne kadar özenli yapılsa da suya karşı koruma sağlayamazlar.  En ufak bir su sızıntısı durumumda teras bu suyu emer ve içerisine hapseder. Bu nedenle daha uzun ömürlü teraslara sahip olmak ve tadilat masrafından da kurtulmak için teras su izolasyon yöntemleri önerilmektedir. Yapılacak başarılı bir operasyon ile teraslar her türlü suya ve özellikle de neme karşı dayanıklılık kazanır.

teras-su-izolasyonu

Su İzolasyonu Neden Tercih Edilir?

Teras su izolasyonu Gebze hizmeti ile teraslar her türlü zarardan korunur. Özellikle tavanda oluşabilecek şu sızıntıları yapının kendisine zarar vermekle birlikte alt kattaki dairelere de çoğu zaman zarar vermektedir. Bu nedenle tercih edilecek bir teras su yalıtımı ile zemin her anlamda suya korunaklı bir hale getirilir. Özel kaplama malzemeleri sayesinde bir kere yapılacak bir su yalıtımı, uzun vadede yapı üzerinde koruyucu bir etkiye sahiptir.

 

Teras Su İzolasyonunda Kullanılan Yöntemler

Teras su izolasyonu Gebze bölgesinde gerçekleştirilen hizmetlerde Genel anlamda iki yöntemden bahsedilebilir. Sprey yöntemi en kullanışlı yöntemdir. Temizlenen alan üzerinde yapılacak ince bir çalışma ile zemin spreyle izole edilerek her türlü delik ve kaçağın olabileceği sızıntı noktaları kapatılır. Diğer yöntemde kapatıcı izolasyon malzemeleri ile yüzey üzerinde titiz bir çalışma gerçekleştirilerek yüzeyin kaplanması sağlanır. Ancak bu işlemde yüzeyde laminat gibi döşemeler olduğu durumlarda bu laminat malzemelerin sökülmesi gerekebilir. Bu nedenle sıklıkla sprey izolasyon teknikleri önerilmektedir.

 

Su İzolasyonu İçin Kullanılan Malzemeler

Teras su izolasyonu Gebze civarında gerçekleştirilen hizmetler kapsamında öncelikli olarak izolasyon malzemesi kullanılır. Her türlü yalıtıma karşı korunak sağlayan izolasyon malzemesi uygulandıktan sonra harç karışımı tedarik edilerek yüzeyin sabitlenmesi sağlanır. Çeşitli yapıştırıcılar, yüzey sabitleyiciler, dekorasyon malzemeleri, boya, gibi diğer farklı malzemelerin kullanılması ile de işlem kısa sürede sonuçlanır.

Teras su yalıtım hizmetleri işçilik ve ekibin hızına bağlı olarak oldukça çabuk sürede gerçekleşen hizmetlerdir. Çalışma bittikten sonra firmanın önereceği süre kadar terası kullanmamak gerekir.Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir