vyalitim Yorum yapılmamış

Teras Yalıtımı Nasıl Yapılır Gebze

Teras yalıtımı yaptıracak ya da yaptırmak isteyen kişilerin akıllarında birçok soru işareti bulunuyor. Bu sorulardan birincisini ise teras yalıtımı nasıl yapılır Gebze sorusu oluşturmakta. Teraslarda seramik başta olmak üzere kullanılan döşemeler terasın alt bölgesinde meydana gelen su sızıntılarına karşı yeterli seviyede bulunmuyor. Bu durumda terasın alt bölgelerine ve diğer birçok bölgesine de su sızıntısının gerçekleşmesine neden olur. Sağlık bir teras yalıtımının yapılabilmesi için de Polyuera sprey ya da ultraviyole ışınlarına karşı dayanıklı poliüretan kullanılarak yalıtım işlemi gerçekleştirilmekte. İşlemlerin bu şekilde gerçekleştirilmesi ile dayanıklı bir zemin sistemi oluşturulmakta.

teras-yalitimi-nasil-yapilir

Teras Yalıtımında Kullanılan Malzemeler

Teras yalıtımı nasıl yapılır Gebze sorusuna yanıt arayan kişilerin merak ettikleri bir diğer husus ise yalıtım esnasında hangi malzemelerin kullanılıp kullanılmadığı ile ilişkilidir. Teras yalıtımı noktasında kullanılan malzemeler incelendiğinde ise karşımıza seramik ile kaplama işlemlerinde çimento bileşeni ile akrilik bileşenine sahip malzemeler kullanılıyor. Buna ek olarak akrilik bileşenine sahip likit poliüretan başta olmak üzere polyuera gibi ürünler de teras yalıtımında tercih edilmekte. Teras yalıtımında ise ilgili ekipler tarafından garantili olarak uygulama hizmeti verilir.

 

Teras Yalıtımın Uygulanışı

Teras yalıtım işleminde yüksek basınca dayanıklı makinelerin kullanıldığı biliniyor. Yalıtım işlemini yapacak ekipler tarafından öncelikli olarak sıcaklık koşullarının analizi yapılır. Sıcaklık analizinin yapılmasının ardından ortalama olarak belirlenen kalınlık seviyesine göre bölgeye püskürtme işlemi gerçekleştirilmekte. İlk olarak gerçekleştirilen püskürtme işleminin ardından polyueranın yüzeye yapışması için yüzeye astar çekiliyor. Sıvı halde bulunan astar zemine net bir şekilde yapışıyor.

 

Teras Yalıtımında ve Diğer Alanlarda Polyuera Kaplama

Teras yalıtımı nasıl yapılır Gebze sorusunu soran birçok kişi teras yalıtımı dışında polyueranın kaplamanın hangi alanlarda kullanıldığını merak ediyor. Polyuera kaplamanın uygulanabileceği birçok ortamın bulunduğunu söylemek mümkün. Polyuera kaplama sanayi ortamlarında, köprü, otoyol ve tüneller vb. gibi çok sayıda sahada da yapılmakta. Polyuera kaplama sistemleri; kaliteli olması, kolay uygulanması nedeniyle çok fazla tercih ediliyor. Teras yalıtımlarını da hoş gösteren bu kaplama türü ekipler tarafından en çok yapılan kaplama çeşidi olarak biliniyor.Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir