vyalitim Yorum yapılmamış

Membran kaplama, şu anda ev ve ofislerde yaygın olarak kullanılan MDF malzeme üzerine sıcak presleme işlemi yapılarak elde edilen bir sistemdir. Kanserojen madde içermez ve üzerinde herhangi bir bakteri barındırmaz. Yüzeyi ise, ithal edilmiş pvc malzemeden elde edilir. Birbirinden farklı renk ve modellerde olan membran kaplama,  genelde ahşap dekorasyonu seven ve sade şıklıktan hoşlanan kişilerin tercih ettiği ürünlerden biridir. Dolayısıyla evinizde sıcak bir ambiyans yakalamak ve sadeliğin şıklığını gözler önüne sermek isterseniz, bu tarz mobilyaları tercih etmelisiniz.

Membran Kaplama

Genellikle mutfak dolaplarında görülse de membran kaplama birçok eşya üzerinde uygulanabilir bir işlemdir. Mutfak dışında banyo, TV üniteleri, çeşitli mobilyalar ve banyolarda da kullanılabilir. Mutfak ve banyo gibi suyun en çok olduğu bölgelerde kullanımı ise herhangi bir sıkıntıya sebep olmaz. Malzemesi minimum seviyede su geçirmez özelliktedir. Bunun yanı sıra antibakteriyeldir, temizliği kolaydır ve yüzeyi oldukça sağlamdır. Bu sebeple yıllar içinde deformasyon çok fazla görülmez. Sağlıklı ve uzun ömürlü bir kaplama içinse kullanılan mdf’nin yüksek basınçta sıkıştırılmış olması gerekir. Fakat ürünün kullanım ömrü yalnızca buna bağlı değildir. Aynı zamanda sizin de ürünü daha özenli kullanmanız ve temizliğini yaparken kesinlik ahşap temizleyici malzemeler kullanmamanız gerekir.

Son yıllarda üretilen pvc’ler yüksek kalite standartlarında olsa da membran kaplama ürünlerin çizilme olasılığı her zaman vardır. Dolayısıyla ürünü kullanırken dikkatli olmak gerekir. Kullanım sırasında en çok yapılan hatalardan biri yanlış temizlik malzemelerinin kullanımıdır. Bunun sonucunda ise ne kadar kaliteli olursa olsun, kaplama zaman içerisinde aşınır veya solar. Membran kaplama ürünlerin temizliğinde yumuşak yüzeyli mikrofiber bezler kullanılabilir. Bu şekilde herhangi bir çizilme ya da deforme söz konusu olmaz. Temizlik malzemesi olarak ise camsil tarzı ürünler tercih edilmelidir. Ürün üzerinde iz kalmaması açısından temizlik yuvarlak hareketlerle değil; yukarı aşağı doğru ve çok bastırmadan yapılmalıdır. Çamaşır suyu ve deterjan gibi yıpratıcı temizlik malzemelerinden ise kesinlikle uzak durulmalıdır. Çünkü bu tarz ürünler kaplama yüzeylerde solma ve sararma gibi etkilere sebep olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir