vyalitim Yorum yapılmamış

Asansör Çukuru İzolasyonu Gebze

Asansör Çukuru İzolasyonu Gebze

Asansör yapılan binalarda bunun için özel bir asansör çukuru da oluşturmak gerekiyor. Günümüzde birçok yapıda asansör bulunuyor ve bu çukur bazen sorunlara neden olabiliyor. Asansör çukurunda meydana gelen sorun ise genel olarak su sızıntısıdır. Atık veya temiz fark etmeksizin asansör çukurunda su birikmesine neden olan bu sızıntılar önemli bir sorundur. Aynı zamanda sızıntı kaynaklı olarak rutubet sorunu da çok sık ortaya çıkıyor. Bu sızıntıyı önlemek için ise izolasyon yapılması gerekir. Asansör çukuru izolasyonu Gebze firması tarafından yapılan işlemler sonucunda bu su sızıntısı sorunu tamamen ortadan kaldırılıyor. Genel olarak izolasyon yapmak için birçok yerde enjeksiyon yöntemi tercih ediliyor. Çünkü enjeksiyon yöntemi hem etkili hem de faydalı olması sayesinde izolasyon için idealdir.

asansor-cukuru-izolasyonu

 

 

 

 

 

 

Asansör Çukuru İzolasyonu Yaptırmak Neden Çok Önemlidir?

Asansör hemen hemen her binada vardır ve bu yüzden birçok yerde izolasyon yapılması gerekebilir. Asansör çukuru izolasyonu yapmak için birçok önemli sebep bulunuyor. İlk olarak asansör çukurunda meydana gelen su sızıntıları zaman içinde çukurda su birikmesine neden olabilir. Bununla birlikte asansör çukurundaki su kaçağı sebebi ile binada rutubet de meydana gelebilir. İzolasyon yapılarak bu sorunlar önlenir ve aynı zamanda asansörün sorunsuz bir şekilde çalışması sağlanır. Bu yüzden asansör çukuru izolasyonunun mutlaka yapılması gerekir. Asansör çukuru izolasyonu Gebze firması aracılığı ile bu sorunu çözmek mümkündür. İzolasyon işlemini profesyonel bir şekilde yaptırmak da oldukça önemlidir. Bu sayede daha kalıcı bir şekilde izolasyon gerçekleştirmek mümkün olur.

 

Asansör Çukuru İzolasyonu Yapmak İçin Gerçekleştirilen İşlemler Nelerdir?

Enjeksiyon yöntemi ile yapılan asansör çukuru izolasyonunun temelinde çatlakların kapatılması yer alır. Yani asansör çukurunun duvarlarında veya zemininde oluşan çatlaklar izolasyon malzemesi ile kapatılır. Buna da enjeksiyon yöntemi denir. Çatlaklar kapatıldıktan sonra su sızıntısı meydana gelmez ve birçok önemli sorun önlenir. Malzemenin enjekte işlemi için de özel izolasyon makineleri kullanılır. Bu makineler sayesinde izolasyon işlemi kısa sürede tamamlanır. Asansör çukuru izolasyonu Gebze hizmeti ile su kaçağı sorunundan hızlı ve kolay bir şekilde kurtulmak mümkün oluyor.Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir